Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z pod tagu #oc i #ubezpieczenia :

Kiedy ubezpieczałem auto, na pytanie czy autem będą jeździć kierowcy posiadający prawo jazdy mniej niż trzy lata i poniżej 25tego roku życia odpowiedziałem przecząco (zwykle sam jeżdżę swoim autem).
Jednak sytuacja zmusza mnie do użyczenia auta kierowcy (na jeden dzień), który prawo jazdy ma od paru tygodni i nie przekroczył wieku 25ciu lat. Czy w przypadku spowodowania przez niego wypadku będą jakieś komplikacje ze strony ubezpieczalni?
Na logikę wydaje się, że nie bo przecież ubezpieczenie jest na auto a nie na kierowcę, jednak podejrzewam, że ubezpieczalnie kierują się własną logiką.

#ubezpieczenie #kierowcy #motomirki
  • 7
@5QR_ Dokladnie tak jak napisał @cygan44, tylko i wyłącznie w razie stłuczki sppwodowanej przez niego jest dopłata do składki w wysokości takiej, ile wynosi zwyżka za dopisanie młodego użytkownika do polisy. Żadne umowy użyczenia tutaj nic nie zmienią.
@Jestem_Tutaj: AXA, Ubezpieczenie "wychodzi" mi za 2 miesiące, auto pożyczam na jeden dzień. Chciałbym uniknąć zbędnej papierologii. Jeśli jedyne ryzyko to konieczność dopłaty składki w razie wypadku to nie jest to problem.