Wpis z mikrobloga

@kj5: raczej lustrzanke z powodu dłuższego czasu pracy na jednym akumulatorze
kierowałabym się w stronę canona, imo lepiej oddaję barwy, ale w tej cenie ciężko coś znaleźć. nie mam nikogo kto mógłby pożyczyć szkła, ale wiem, ze w przeciagu paru miesięcy dokupie pare innych szkieł jak już będę wiedziała jakie będą mi najbardziej potrzebne
@aberrracja: Co do pierwszego się nie zgodzę a mityczne "canonowe kolory" to brednie i bajki. Każdemu kto tak mówił robiłem blind test i raczej nie trafiali.

Pod filmy Canon jest do dupy, długo robiłem na 600D, potem 5dmk3 i niedawno przesiadłem się na G7/GH4 i teraz nie mogę patrzeć na pliki z 5dmk3 które montuję. Rozsmaruj sobie wazelinę na obiektywie to będzie to samo, lol.

Na twoim miejscu brałbym G7 -
@aberrracja: Odpowiednikiem Nikon d5500 u Canona będzie model 760d. Canon ma również obracany dotykowy ekran LCD + tego czego nie ma w Nikonie dotatkowe pokrętło i dodatkowy wyświetlacz na górze aparatu. Sam ostatnio stałem przed wyborem zakupu jednego z dwóch modeli i zdecydowałem się na Canona + stałka 50 mm 1.8f (teraz zbieram na sigma 17 - 50 f2.8). Canon ma przewagę w video - lepiej działa autofocus podczas nagrywania i