Wpis z mikrobloga

@zielonek1000: Nie mam czasu teraz oglądać całego ale nawet w "zwykłe" samochody można shackować. Na yt jest film gdzie gość z laptopem miał dostęp praktycznie do wszystkiego w jadącym Jeepie samemu siedząc w domu. Jeśli dobrze pamiętam to tam "słabym" punktem był system nawigacji itp. itd..
epll - @zielonek1000: Nie mam czasu teraz oglądać całego ale nawet w "zwykłe" samocho...
@epll:
Tylko że tu m. in. hackują czujniki, a wiesz co to oznacza

Na yt jest film gdzie gość z laptopem miał dostęp praktycznie do wszystkiego w jadącym Jeepie samemu siedząc w domu.

wrzucałem filmiki z hacków samochodów, kilkakrotnie, zapewne gdzieś się znajdzie na mikro.
Nawet wrzucałem hack karabinu snajperskiego z linuxem
@zielonek1000: Wydaje mi się, że w dobie wszelakich systemów kontroli trakcji, esp, abs itp. itd. to nawet w tym jeepie gdyby chcieli to zablokowali by np. hamulce po lewej stronie samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tesle jutro z chęcią obejrzę bo temat wydaje się ciekawy.
Ogólnie ciekawi mnie jak będzie wyglądać świat samochodów (a bardziej hakerów) za te 3-5 lat. Wtedy już praktycznie każdy samochód będzie wypełniony
@zielonek1000: @epll:
Modułami kontroli trakcji już dawno się dało sterować, ale do tej pory było to możliwe tylko przez złącze diagnostyczne.
Dopiero teraz problem stał się poważny bo pojawiła się kretyńskia moda podpinanie każdego #!$%@? urządzenia do internetu - czajników, tosterów, pralek, ekspresów do kawy no i również samochodów