Wpis z mikrobloga

@enforcer: Jesli jestes wlascicielem srodkow produkcji i kapitalu i twoj biznes ma sens ekonomiczny to tylko od ciebie zalezy ile czasu bedziesz na niego pracowal. W skrajnym przypadku mozesz wynajac menedzerow i nic nie robic. Wiekszosc zapracowanych biznesmenow to pracoholicy co podchodzi pod terapie uzaleznien, rodzi sie to z przekonania, ze samemu wszystko zrobi sie najlepiej oraz z chciwosci, a potem to juz rutyna nie potrafia zyc inaczej bo maja dobre
@enforcer: Nie byłoby chętnych do czytania takich mądrości, wydaje mi się. Tutaj jest specyficzny profil użytkowników. Tu rządzą bardzo młodzi ludzie, dla których często praca w korporacji o obco brzmiącej nazwie to szczyt szczytów marzeń. Mówić do nich o własnym biznesie, a tym bardzie filozofii kapitalizmu i podejściu do pracy, w czasie gdy Polska jest zagłębiem taniej siły roboczej i model ciężko zapracowanego słoika z wielkiego miasta jest w zasadzie jedynym
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tiop: To pochwal się mistrzu jaką ty sobie lekką pracę i życie załatwiłeś.

Sam mam zajebistą pracę i siedzę przed kompem/jeżdżę sobie służbowym samochodem za spoko pieniądze, ale szacunek do #!$%@?ących zawsze będę miał. Bo jak się uczyłem to w wakacje też się parę ton pustaków na budowie przerzuciło czy robić za granicą w polu porobić za eurosy.

Od takiego gadania jak twoje to, aż mnie skręca w środku
@mcnight95: ja to nie rozumiem dlaczego tacy ludzie nie poszukają dobie takiej pracy w której czuja sie dobrze. Ja nie lubię końca weekendu tylko dlatego ze muszę wstać o 5 rano, lubie swoją prace. Najgorsze jest to ze ludzie którzy pracują w danym miejscu i go nienawidzą psują życie nie tylko sobie ale wszystkim dookoła, mam takich mnóstwo u siebie i to prawdziwe wyzwanie z nimi pracować
Hej ludzie, OP chyba chodziło raczej o to, że inni czekają na weekend tylko po to żeby zachlać mordę i nie korzystają z weekendu jak wy ( ͡° ͜ʖ ͡°) no bo kto po tygodniu pracy nie chce sobie odpocząć i zająć sie sobą?
@Hooke:

Tu rządzą bardzo młodzi ludzie, dla których często praca w korporacji o obco brzmiącej nazwie to szczyt szczytów marzeń. Mówić do nich o własnym biznesie, a tym bardzie filozofii kapitalizmu i podejściu do pracy, w czasie gdy Polska jest zagłębiem taniej siły roboczej i model ciężko zapracowanego słoika z wielkiego miasta jest w zasadzie jedynym obowiązującym

W punkt.
@mcnight95: Prawda, prawda. Mi to trochę żal ludzi, którzy nie bardzo się czymkolwiek interesują i idą do pracy wyłącznie po to, żeby mieć pieniądze. Wiadomo, lepsza taka praca niż żadna, ale życie jest tysiąc razy fajniejsze, kiedy robisz coś dla siebie i w dodatku coś co lubisz i w czym jesteś dobry. Bez porównania.
@mcnight95 fajnie, że możesz pracować w tym co lubisz robić, smutna wiadomość dla twojego - jeszcze naiwnego - rozumowania świata jest taka, że robisz to tylko dzięki masie ludzi która żyje od piątku do piątku nie czerpiąc przyjemności ze swojej pracy. Zgadnij ilu ludzi marzy o pracy rolnika? Ile osob chce stać na produkcji jedzenia? Kto marzy o wywożeniu twoich śmieci? Tobie ktoś zabezpiecza życie to możesz sobie pozwolić na robienie co