Wpis z mikrobloga

Bank światowy o polskiej reformie edukacji w 1999 r.
1) Polska z powodzeniem przeprowadziła skomplikowane reformy oświatowe, które zaowocowały znaczącą poprawą wyników 15-letnich uczniów w naukach matematycznych i przyrodniczych oraz w czytaniu i interpretacji, zgodnie z wynikami Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) w okresie od 2000 roku.

2) Inne kraje Unii Europejskiej, na przykład Bułgaria, są zainteresowane przykładem Polski jeżeli chodzi o reformę oświatową.

3) Bank Światowy pomaga rozpowszechniać polskie doświadczenia w krajach, które chcą się uczyć na wnioskach z reform przeprowadzonych w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat transformacji. Wymiana doświadczeń jest możliwa dzięki programowi BŚ pod nazwą „Polska partnerem globalnego rozwoju”.

Całość tutaj: http://www.worldbank.org/pl/news/feature/2014/12/16/cross-country-sharing-of-polands-reform-experience-new-ideas-for-education

a jakie kontrargumenty ma Pani Zalewska ?

Pobierz
źródło: comment_2kLLpQDMUGySv7FEXualyN0Q9HOSdqAF.jpg
  • 113
A ja widziałem jak ludzie w korpo czy na uczelni fałszowali podobne "anonimowe" ankiety. Nie mam złudzeń że dyrektorzy czy nauczyciele też fałszują je aby nie wyszło że ich szkoła to piekło.


@czeki21: Czyli w podstawówkach jeszcze gorzej jest? No, no.

Poza tym ja mogę powiedzieć, że widziałem jednorożce wczoraj na polanie i jak mi udowodnisz, że kłamię?
http://www.wykop.pl/link/3302257/#comment-38534877


@Bethesda_sucks: Ty! Co Ty im tu pokazujesz jakieś zabobony, zapewne powiedzą Ci że nie stanowisz "reprezentatywnej grupy" bo to oni do niej należą. Oni ankiety pisali jak trzeba, a Ty proszę ja ciebie tu się wpychasz z jakimiś dodatkowymi zajęciami dla upośledzonych. Tak dawno to było że już sam o ich istnieniu zapomniałem (nie żebym musiał na nie chodzić bo się załapałem na stare dobre 8+4:)).
@czeki21: Dopasowałem swoją wypowiedź to poziomu, który łatwiej sobie przyswoisz, bo widzę że analiza danych i czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną.
@jaqqu7: Co ja poradzę że nie wierzę w te "statystyki i badania". Twój świat zapewne by się zawalił gdyby się okazało że to wszystko to kłamstwo. Ja w przeciwieństwie do ciebie widziałem co umiał rocznik 85 a co 86. Może badań nie zrobiłem ale wiem że gimnazja zamiast rozwiązać problemy, stworzyły nowe.
@czeki21: Argumentum ad "za komuny było lepiej". Szkoda, że nie ma to żadnego odzwierciedlenia w badaniach. Czuję się jakbym gadał z człowiekiem z ruchu antyszczepionkowego, który ignoruje fakty, bo podobno wnuk siostrybrataciotkiwujka dostał przeziębienia po zaszczepieniu.
@jaqqu7: Co ja Ci będę tłumaczył skoro do ciebie nie dociera że ludzie K RWA kłamią w tych ankietach!!!!Ci co je liczą też kłamią bo ich stołki zależą od tych co te badania zlecają. A jak badania wyjdą #!$%@? wo to więcej badań nie będzie i zamiast ministerstwo pochwalić sie wynikami badań, pochwali się tym że zlikwidowało niepotrzebne jednostki i kasę oszczędziło. Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć???
Co ja Ci będę tłumaczył skoro do ciebie nie dociera że ludzie KRWA kłamią w tych ankietach!!!


@czeki21: Skoro masz dowody i jesteś tak przekonany - udowodnij i zgłoś np. do prokuratury albo nie wiem co, opóblikuj jakiś artykuł naukowy, który powie wreszcie "prawdę". Jak na razie jedynie co robisz to krzyczysz próbując zagłuszyć głosy rozsądku. Plus czy wyniki międzynarodowych egzaminów też są sfałszowane?
@jaqqu7: A to to jest przestępstwo w nich kłamać? Widać że nie masz pojęcia o życiu i jeszcze sporo czasu będzie musiało upłynąć zanim cos zrozumiesz. To co nazywasz "głos rozsądku" to jest płacz i lament. Lament POwców, SLDowców, PSLowców, Nowów, Kodowców, TVNowców, Lewaków i reszty złodziei i #!$%@?. Gimnazjum było błędem, nie udało się, trzeba zamknąć i żyć dalej. I to właśnie się stanie bo nie ma takiego lamentu który
@czeki21: Ja chodziłem do gimnazjum i je skończyłem, później trzyletnie liceum, a teraz jestem na ostatnim roku studiów i jakoś nie czuję tej "tragedii". Mój kuzyn był pierwszym rocznikiem, który poszedł do gimnazjum, skończył je, technikum, a późnej studia i obecnie prowadzi swoją własną działalność - jakoś nie zaszkodziła mu w tym reforma edukacji.

Ja tą katastrofę widziałem na własne oczy!


To musisz mieć naprawdę słaby wzrok.

moje doświadczenie życiowe


Bardzo
@jaqqu7: No ja wiem że słabe bo wolisz usłyszeć zdanie od ludzi co chodzą do gimnazjum i innego świata nie znają. "Poważne instytucje" czy samego siebie słuchasz czasami??? Poziom żenady został przekroczony nawet dla takiego zatwardziałego antylewaka jak ja. Szkoda mojego pisania bo ty masz swoje "Poważne istytucje, badania, naukowe opracowania...." Pójdziesz do pracy, pożyjesz pare lat na tym świecie i jak będziesz miał już ponad 30 lat to będzie Ci
Dzieciaku w życiu się liczy tylko to z kim wódke pijesz


@czeki21: Jeżeli dla ciebie liczą się libacje alkoholowe ze znajomymi to serdecznie pozdrawiam.

"Nauka, liczy fakty" To bajki dla dzieci


Dzięki tym "bajkom dla dzieci" dzisiaj masz dostęp do komputera, internetu, telefonu komórkowego i mnóstwa innych udogodnień w życiu. Możesz jeździć po drogach, których budowa wymagała liczb i faktów, mieszkać w wygodnym domu, który ktoś musiał zaprojektować i zbudować na
@jaqqu7: Przyczepi się taki dziad i nie odpuści. Jak w radiu Erewań. Człowieku weź coś na uspokojenie może jakąś meliske czy piwko walnij bo widze że nie nadążasz w konwersacji.
@jaqqu7: Dobra widze że nie łapiesz to wyjaśnie ci gimnazja na przykładzie może tym razem się uda. Wyobraź sobie masz samochód . No taki zwykły, szału nie ma, Opla z silnikiem o mocy 100KM(system edukacji). No ale że ty gdzieś wyczytałeś że jak sobie założysz turbinke (gimnazjum) to że będzie 130KM. Niby dodatkowy koszt i spalanie większe no ale będzie dynamika i da rade Nubire wyprzedzić. Po 15 latach jazdy wyszło
do liceum


@czeki21: Brawo. Teraz kolejne pytanie, nawet jeżeli liceum trwa obecnie trzy lata - to odpowiedzmy sobie na kolejne pytanie. Do czego ma ono przygotować? Ano do matury, z trzech podstawowych przedmiotów oraz dodatkowych jeżeli ktoś chce się dostać na jakąś uczelnię. Więc po co mi tyle godzin zmarnowanych na geografię, biologię, historię, wok, wos etc. etc.? Problemem nie jest struktura szkół np. gimnazjum ale natłok niepotrzebnych przedmiotów w szkole
@jaqqu7: Może cie to zdziwi ale ludzie potrafili się tego wszystkiego nauczyć mając tylko podstawówkę i liceum. Dla ciebie jak widzę to musiał być poważny problem.
@czeki21: Nie miałem problemu, oceny miałem co najmniej dobre ale uważam po prostu, że skoro liceum ma przygotować do matury (na której wybiera się przedmioty, które chce się zdawać) - niepotrzebnie dodaje się "poboczne" przedmioty, które tylko zabierają czas i siły.
@jaqqu7: Sorry ale ja skończyłem jedno z najlepszych w Polsce i ta rozmowa mi uwłacza. Nie operujemy na tym samym poziomie. Mam wyższe wykształcenie od ciebie, więcej doświadczenia życiowego. Ja ci mówie że jest 16 777 216 kolorów a ty że gdzie mam dowód? bo ty masz 12 kredek i to jest prawidłowa odpowiedz. Trochę pożyjesz to zrozumiesz.
@jaqqu7: Będziesz miał trzydzieści pare lat to zobaczysz co będziesz myslał o takich co to nawet jeszcze nie skończyli studiów a już myslą że pozjadali wszystkie rozumy świata. Za młody i za głupi jeszcze jesteś aby pewne sprawy zrozumieć. Może z wiekim zrozumiesz a może nie.
@coutovsky: A widze że kolejne dziecko sie znalazło. No ale może zrozumiesz jak Ci to w skrócie powiem. Jeśli ktoś w obronie gimnazjów posiłkuje się badaniami opartymi na anonimowych ankietach albo czymkolwiek zleconym przez MEN to jest w skrócie naiwniakiem bo to są fałszywe analizy. MEN zleca bo potrzebuje konkretnych wyników tak aby wykazać że całą kase jaką przewala na nauke nie idzie w błoto. Cały ten Instytut Badań Edukacyjnych to
@czeki21 właśnie o to chodzi że nic nie wiadomo, a najlepsze że czyjś wiek nie ma absolutnie nic do rzeczy w kwestii słuszności argumentów. Przyznawane się do mojego wieku tylko po to, żeby ewentualnie być godnym poważnej rozmowy z tobą byłoby przyznaniem ci racji, mirek.