Wpis z mikrobloga

Ile motocykli można zmieścić na trzech metrach? W #iran całkiem sporo.

Ciekawostka: motocykle o dużych pojemnościach są tutaj zakazane, gdyż są zbyt szybkie by mogła dogonić je policja. 90% to 125, największy jako widziałem to 220 cm^3. W komentarzach kilka zdjęć.
#iran #autostop #podroze #motocykle
Pobierz marionetek - Ile motocykli można zmieścić na trzech metrach? W #Iran całkiem sporo.

...
źródło: comment_CzmUlMqD8uN6uMw56e5DTuY8ORWbafYu.jpg
  • 15
@NajwyzszaFormaSztuki muszę się z tobą nie zgodzić. Tak na prawdę jedynym wymogiem w stosunku do kobiet jest częściowe zakrycie włosów. Te bardziej religijne zakrywają całe ciało poza twarzą, ale to ich wybór. Kobiet na motocyklach widziałem sporo, więc podejrzewam że jest to martwy przepis. I już na pewno nie można powiedzieć że kraj się radykalizuje! Kraj jest coraz bardziej liberalny, prezydent jest mocno pro zachodni, większość ludzi ma tutaj totalnie #!$%@? na
@NajwyzszaFormaSztuki kto tu mówi o zmianie? Zakaz moto powyżej 250 to nic nowego, drugi przepis wygląda na martwy. Kraj coraz bardziej otwiera się na turystów, handel zagraniczny, a w kwestii religii jest to jednak kraj Totalitarny, jednak niesamowicie liberalny w stosunku do osób które przestrzegają kilku prostych regol i nic się w tej sprawie na gorsze nie zmienia. Jak więc możesz mówić że kraj się radykalizuje? Radykalizuje to się Turcja.
@marionetek: a orientujesz się czy są może jakieś wypożyczalnie takich motorów i czy potrzeba na to prawa jazdy kat A? : >
bo za miesiąc również będę w Iranie i w sumie taki motor to nie głupi pomysł na śmiganie po małych dystansach.
@marionetek

Ciekawostka: motocykle o dużych pojemnościach są tutaj

zakazane, gdyż są zbyt szybkie by mogła dogonić je policja.


Raczej chodziło o zamachy dokonywane z motocykli przez opozycję. Motocykle były też postrzegane jako zło związane z zachodnim stylem życia. Not welcome. ;)
@adrian__ nie wiem jak z wypożyczalniami ale poza miastami nie widać motocykli wcale. Chociaż spotkałem na lotnisku Polaków którzy przylecieli tutaj z rowerami i pojechali na w góry na północny zachód w stronę Tibriz. Więc może jednak się da. Osobiście nie odważył bym się jezdzic tutaj żadnym pojazdem mechanicznym, ludzie jeżdżą jak szaleni, ruch jest olbrzymi, przepisy ruchu drogowego w miastach nie funkcjonują. Nie wiem jak z prawo jazdy ale jak ci