Wpis z mikrobloga

#android #it #utratadanych #samsung #komputery

Pytanie do speców IT.
Kupiłem kiedyś kartę microSD 32GB na Allegro, chyba SanDisk. Wcale nie była z tych najtańszych, zapakowana w blister, wyglądała na oryginał. Wsadziłem do Samsunga Galaxy Note i służyła mi przez wiele miesięcy. Pewnego dnia zaczęło mi brakować miejsca w pamięci telefonu i kopiowałem jakiś plik ok. 1 gb na kartę, proces chyba się zawiesił. Potem już tylko wykrzyknik i komunikat „Karta pamięci uszkodzona”.
Komputer widzi kartę tylko w kilku programach do zarządzania pamięcią, w jednym z nich widziałem chyba nawet strukturę katalogów. Było to już ok. 2 lata temu, karta leży w szufladzie, ale nie spisałem jej jeszcze na straty :-)

Jak odzyskać zdjęcia z tej karty? Czy jest to możliwe? Jakiego programu użyć? A może po prostu zanieść do jakiejś firmy od odzyskiwania danych?

Teraz przypomniałem sobie, że pożyczyłem wcześniej kartę 1 GB od kuzyna, włożyłem do tego samego telefonu i stało się z nią to samo po kilku miesiącach użytkowania. Teraz już ponad rok używam innej karty i (odpukać) nie ma żadnych problemów.
  • 15
@fervi: fsck zwraca mi taki komunikat:

fsck from util-linux 2.27.1

e2fsck 1.42.13 (17-May-2015)

fsck.ext2: Próba odczytu bloku z systemu plików zakończyła się skróconym odczytem podczas próby otworzenia /dev/mmcblk0

Czy to może jest partycja zerowej długości?
@maci3j: fsck /dev /mmcblk0
Mam nadzieję, że bez spacji między /dev a mmcblk0

W razie czego zobacz czy po mmcblk0 masz partycje, np. mmcblk0p0 itd. i je też fsck
Dostaje komunikat:

fsck from util-linux 2.27.1

e2fsck 1.42.13 (17-May-2015)

fsck.ext2: Próba odczytu bloku z systemu plików zakończyła się skróconym odczytem podczas próby otworzenia /dev/mmcblk0

Czy to może jest partycja zerowej długości?