Wpis z mikrobloga

@white_widow: @Jaracz_Joint: skoro już jesteśmy przy temacie to może mi to wytłumaczycie bo ja nie widze logiki- dlaczego ich nie mają? Tych wąsów w sensie? Ja rozumiem nie mieć sierści bo gorąco w egipcie sfinksowi ale przecież te #!$%@? wibrysy im służą do orientowania się w ciemności a skąd się wzięło powiedzenie "egipskie ciemności"? No i czy koty tej rasy uczulają mniej niż normalne? Bo pewnie liżą się tak samo
  • 2
@mlek uczula białko w ślinie kotów,sphinxy mają go mniej niż inne koty. Dlaczego? Poprostu taka mutacja. Ten kot powstał właśnie z przypadkowej mutacji, która z została powielona. Wąsy (wibrysy ) są włosami czuciowymi a skoro są włosami a sphinxy nie posiadają włosów to i one nie są wytwarzane. Niektóre mają tylko szczatkowe wąsy. Ogólnie skóra tych kotów pokryta jest meszkiemi i są bardzo przyjemne w dotyku. Do orientacji służą także kocie łapki.
@mlek: Przecież taki kot nie miałby szans na przeżycie w Egipcie, bo byłby poparzony od słońca xD Ogólnie zaleca się żeby wystawiając sfinksa na słońce smarować go kremem z filtrem ;)