Wpis z mikrobloga

Cześć drodzy użytkownicy mirko, mam problem. Mam trochę dość swojej pracy. Jestem operator #cnc ale takie cnc że mam maszynkę sterowana programem pc-cam z Windowsa. Ogólnie to brak mi chęci i motywacji do pracy bo od paru miesięcy w zasadzie robię dwa trzy zamówienia i tak w kółko. Teraz Mam zlecenie na grudzień i wiem że mi się nie śpieszy wieec nie mam motywki. A poza tym daleko do pracy, umowe pół legalną i brak jakiejkolwiek ścieżki rozwoju. W firmie są frezarki i tokarki z prawdziwego zdarzenia ale jest tam raczej hermetyczne towarzystwo. Wie ciężko się dopchac do koryta. Myślałem żeby zmienić branżez może coś pokrewnego. Znajomy mi zapytał czy nie myślałem o #3dprinting. Myslalem. Wydaje się ciekawe. Ale jak z pracą w tym sektorze? Ktoś wie? Może macie jakieś ciekawe propozycje rozwoju ? Chciałbym się wyrwac z cnc i robic coś nowego.
#wroclaw #rozwojosobisty #praca #kariera #hr
  • 4
@keylornavas1: W temacie nie siedzę zbytnio, ale z punktu widzenia samej pracy, jeżeli sterczysz ciągle w jednym punkcie i się nie rozwijasz to sugeruje zmiany. Może znajdziesz coś ciekawszego, wszak druk 3D zahacza o same zasady frezarek, obsługa raczej ta sama, dochodzi tylko znajomość parametrów pod filament.
Poza moją robotą mam do czynienia w rodzinnej firmie z CNC i powiem, że to bardzo szeroki temat, dający dużo frajdy, jeżeli każda następna
@Byuuku cnc fajne i ciekawe zgadzam się. Ale tak jak piszesz, gdy trzeba pomyśleć nad programem czy stworzyć nowy. A tak gdy mam pzestoje to brak chęci... 3d podobne do cnc ale jednak inne dlatego mnie zaciekawiło
@panopticon nie narzekam na zarobki tu gdzie obecnie pracuje... a poza tym rodziny tu nie zostawię.
@keylornavas1: Druk 3D to krok wstecz lub co najwyżej w bok. Jest wiele stron oferujących wydruk 3d z przesyłką pod wskazany adres. Wystarczy wysłać pliczek z modelem. Osobiście największą zaletą wydruku 3d widzę przy odlewach. Można łatwo wydrukować model, włożyć do formy i zalać aluminium ale później i tak jest potrzebna maszyna by poprawić lub podtoczyć.