Wpis z mikrobloga

Właśnie dwa dni temu dowiedziałem się, że Wizzair mi wytoczył sprawę za straty materialne w wyniku przeglądu silnika, wymiany samolotu na inny, i opóźnień.

Krótka piłka - będziecie mi wysyłali rakiety? Jakieś zrzutki wykopowe dla śmieszka, który dla lulzów na mirko rozkręcił sobie machninę sądową?

Uściślając: czyli to już druga sprawa, pierwsza, ta karna, za fałszywy alarm - ta spoko, tutaj nic poza ewentualnymi zawiasami mi nie grozi. Ale roszczenia od Wizzair to co innego i jeszcze nie wiem co o tym myśleć, więc przypomniał mi się Sztum. Swoją drogą ten Sztum pojawiał się zresztą ten zakład (jako wspomnienie) w dwóch książkach, które niedawno czytałem, Gniew Miłoszewskiego oraz jakieś wyznania psa Vegi.


#aferasamolotowa #gorzkiezale
  • 197
@dobrykolega: Tego samego. Samolot poleciał z Katowic na jakieś lotnisko w Niemczech i tam zrobili przegląd. Więc stamtąd nie poleciała ta maszyna tam gdzie miała lecieć, nie wiem gdzie, tylko podstawili inną. Za to mnie obciążają. Za koszty tej akcji.

Chronologia.

1. Ja robię fotkę i wrzucam na mirko wpis
2. Samolot odlatuje do Niemiec
3. Akcja na lotnisku zamykają groźnego terrorystę zapominając o tym, że gdyby wsadził faktycznie tę rurkę
@Go_Ask_Alice a ja dalej, #!$%@?, nie mogę, ba! niechcę uwierzyć, że taki słaby żart w postaci jpg na portalu społecznościowym w PSIA MAĆ INTERNECIE ktoś, mógł wziąć na poważnie i co gorsza ktoś miałby ponieść konsekwencje prawne tego. Nie chcę być częścią społeczeństwa, które jest z jednej strony tak nadęte jak pani sprzątaczka, która właśnie zmyła podłogę w podstawówce, a z drugiej zadufane w sobie jak blond księżniczka. Ludzie! Wysoki Sądzie! To
@Go_Ask_Alice: za dlugi nie idzie sie do wiezienia przeciez, tylko za te wzgledem skarbu panstwa. po wyroku wyjeb do anglii/innego kraju ue w ktorym mozna oglosic upadlosc konsumencka raz w zyciu. w polsce niby tez mozna, ale to jest uznaniowe
@Go_Ask_Alice: ode mnie masz dożywotnie propsy i miejsce w serduszku XD nie każdego jest stać na tak wyborny żart. Wydaj jak najwięcej możesz na adwokatów i staraj się to załatwić w drodze mediacji. Czaruj ich jak możesz ze mogą to wykorzystać w roli reklamy poprzez na przykład przeproszenie z jakimś morałem na youtubie. Powiedz że opłacisz taką półprofesjonalną produkcję na przykład u tego Gonciarza. Kombinuj przed wyrokiem bo potem to już
@Cointreau: Nie, nie na serio. Żaden mail z mojej strony nie został wysłany z prostego powodu - nie zdążyłam tego zrobić (ʘʘ) Zanim miałam możliwość napisania czegokolwiek to cała sprawa została kilkukrotnie zgłoszona.

Ale nie będę owijać w bawełnę - jeśli nikt by tego nie zgłosił to pewnie zrobiłabym to ja. Milion razy już to tłumaczyłam, ale napiszę jeszcze raz zanim zacznie się jadka "ty jesteś nienormalna":
@kicioch: Ja też się solidnie udzielałem wtedy w tej sprawie, bo wpis absolutnie podpadał pod zainteresowanie się policji, jeszcze z tym komentarzem jakie ma odchyły, toż to nic innego niż zadzwonienie ws. podłożonej bomby, służby reagują, bo nie mają wyjścia. Ale nie wysłałem zgłoszenia, zakładałem, że ktoś inny to zrobił.

@Go_Ask_Alice: Coś chyba masz nie ten teges mecenasa.

1. Gdyby za same większe długi szło się do paki w Polsce,
#!$%@?ć człowieka za OCZYWISTY żart-heheszek


@UndaMarina: Znowu to samo.

1. Żadne z nas (ja i Kicioch) tego nie zrobiło.
2. Medium nie ma znaczenia, ludzie z radia non stop dzwonią z "heheszkami". Zadzwoń sobie z żartem, że gdzieś jest podłożona bomba.

PS. Nie dzwoń. I przypomnij sobie, jak brzmiał tamten wpis, nie był zbytnio rozrywkowy.

To jest właśnie społeczność wykopu, mnóstwo ludzi, różnych. A do zgłoszenia nie trzeba było być nawet
@Mordeusz: o ile pamiętam było tagowane #pdk, typowy żart na mikroblogu. Do tego brak dowodów z kamer a samolot odleciał. I już widzę tego terrorystę śmieszkującego na mikroblogu (serio?). Trzeba mieć poważne problemy, żeby pomyśleć o zawracaniu głowy służbom, takimi duperelami. Straszno i śmiesznie. A was sobie zapiszę jako potencjalnych donosicieli, bo ich sumienie podgryza.
A was sobie zapiszę jako potencjalnych donosicieli, bo ich sumienie podgryza.


@UndaMarina: Pisz uważnie, żebyś później to zrozumiała, bo najwyraźniej nie zrozumiałaś, co wyżej napisałem.
@UndaMarina: No widzisz, głupie tak zgłaszać dla żartu, ale już nie głupie żartować sobie ze spowodowania wypadku? Słabo z Twoją logiką, oj słabo.

Autor wpisu jest normalnym gościem. Nie jest chory psychicznie, wykop dobrze zna, Gruszka też mu obcy nie jest. Wrzucając ten wpis wiedział doskonale jak to się skończy. Na Wykopie masz masę ludzi - albo ktoś go zgłosił bo faktycznie się bał, albo ktoś go zgłosił, żeby było zabawniej.
@Go_Ask_Alice: sprawa jest "medialna" więc i wyrok może być surowy dla przykładu, żart był głupi ale kto z nas nigdy nie popełnił głupiego wpisu? Sam się zastanawiam czy gdybym miał sposobność nie przyszło by mi do głowy coś podobnego. Kto wie, może ocaliłeś dupę jakiemuś mirkowi który po Twojej wpadce dwa razy się zastanowi zanim wrzuci coś z pracbazy w której bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Jak Cię zamkną wyślę Ci