Wpis z mikrobloga

Mirki Wy doświadczone, więc mi ładnie wszystko odpowiecie i podzielicie się doświadczeniem. Coraz więcej siedzę przy komputerze i pewnie następne milion lat będę przykuty do monitora po 8h conajmniej. No i wypadałoby zadbać o oczy, bo ostatnio coś mnie pieką i takie tam. Co polecacie? Krople? A może okulary, bo słyszałem i czytałem że są spoko (z powłoką bluecontroll). [ogólnie nie noszę okularów, więc byłyby to zerówki].

#okulary #komputery #oczy i dodam jeszcze #programowanie, bo Wy siedzicie non stop.
  • 24
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Zgadzam się z tymi okularami (bluecontrol i antyreflex). Dorzuciłbym krople nawilżające do oczu - podczas wpatrywania się w monitor rzadziej mrugamy i wysusza się oko. Ja od paru lat używam Hyabak - łatwo się aplikuje i wychodzą w miarę niedrogo.

Ale bardziej niż oczami zainteresowałbym się pozostałymi częściami ciała. Z własnego (niestety) doświadczenia wiem, że wcześniej sypią się:
- kolana
- nadgarstki
- kręgosłup (szyjny i lędźwiowy).

Koniecznie wygodny fotel
@baltazarbaltazarowiczzewakin: dają. Koszt jest zależny głównie od rodzaju szkieł. Dobrze, że biegasz, ale mimo wszystko, w czasie pracy przy komputerze co 45 minut warto wstać i przynajmniej przez minutę-dwie powspinać się na palce. Dobre są też skarpetki uciskowe (są dostępne takie, które przeznaczone są np. dla osób, które muszą podróżować przez kilka(naście) godzin np. w pociągu czy w samolocie. Nie mają one działania leczniczego (ucisk jest za mały) ale skutecznie zapobiegają
@baltazarbaltazarowiczzewakin Miałem ten sam problem więc rozumiem ból. Przejdź się po mniejszych salonach optycznych i porównaj ceny. Byłem gotowy wydać na okulary 1500 a wyciągnąłem za 500 bo oprawki z przeceny, szkła dwa w cenie jednego w wielkich masowych optykach. Nie koniecznie drogie=dobre