Wpis z mikrobloga

@karmimy-psiaki:

Mireczki!

W ramach czwartkowego #rozdajo rozlosowaliśmy symboliczny podarek - psiakowy kubek. #mirkorandom wyslosował @KuraGigant - gratulujemy i prosimy o kontakt!

Dzisiaj nie będzie #heheszki, bo chcemy poruszyć ważny temat i powiedzieć trochę o naszej kampanii, która przeciwdziała porzucaniu zwierząt w wakacje.

Wakacje dla zwierząt domowych, szczególnie psów i kotów, to najtragiczniejszy okres w roku. To właśnie wtedy liczba czworonogów w schroniskach wzrasta o 20-25 %. Lądują one na śmietnikach, w lasach, zostają przywiązane do drzew, ławek, wyrzucone z samochodów, zostawione same na polnej drodze lub przy ruchliwym skrzyżowaniu.

I to wszystko dlatego, że właściciele chcieli jechać na wakacje i nie mając co zrobić z psem stwierdzili, że najlepszym pomysłem będzie porzucenie go.

Nie godzimy się na to, nie chcemy codziennie w wakacje dowiadywać się o psach wyrzuconych z samochodu czy zostawionych w lesie. Ty na pewno też tego nie chcesz - i razem możemy to zmienić! Wesprzyj tę zbiórkę, a będziesz miał swój udział w ratowaniu Psiaków przed bezdomnością!
Ruszamy z kampanią społeczną XI. NIE PORZUCAJ, która ma na celu zmniejszenie liczby porzuceń zwierząt w wakacje. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej i link do: www.karmimypsiaki.pl/nieporzucaj

Częścią kampanii jest też zbiórka, o której właśnie czytasz. Pomóż nam przeciwdziałać porzuceniom! Zobaczcie jaki mamy plan.

Wielu ludzi nie wie, że może w swobodny sposób podróżować ze swoim czworonogiem lub zostawić go pod profesjonalną opieką w hotelu dla zwierząt i że, co więcej, nie wiąże się to z dużymi kosztami. “Najłatwiejszym” rozwiązaniem wydaje im się porzucenie, a przypomnijmy: “Porzucenie zwierzęcia, uznawane jest za znęcanie i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Chcemy stworzyć serwis zawierający bazę hoteli dla zwierząt i miejsc przyjaznych zwierzętom, którą będziemy później docierać do każdego, komu przejdzie przez myśl porzucenie psa lub kota.

[ https://www.youtube.com/watch?v=djoWFvWkUDs ]

Bardzo prosimy Was o wsparcie, zbiórka niedługo się kończy, a my stoimy w miejscu i obawiamy się, że możemy nie dać rady...

Możecie nam pomóc na: https://wspieram.to/nieporzucaj

#smiesznypiesek #smiesznekotki #pomagajzwykopem #wykopefekt #psy #oswiadczenie #pomocy
Pobierz karmimy-psiaki - @karmimy-psiaki: 

Mireczki!

W ramach czwartkowego #rozdajo roz...
źródło: comment_cg9gbjUb3kLLeL5nRNyYfOJWXHWpvJok.jpg
  • 1
@karmimy-psiaki: Trzeba być straszną łajzą,żeby pozbyć się zwierzaka na wakacje.Sam jestem szczęśliwym posiadaczem psa po przejściach,zaadoptowanego ze schroniska.http://legnica.eschronisko.pl/zwierzeta/adoptowane/35 w schronisku miała na imię Mordka- u mnie jest Bianka.Odnośnie miejsc przyjaznych dla zwierząt,to jeżeli ktoś jeździ do Karpacza,willa Makado akceptuje wszystkie zwierzęta i mają swoje miski w jadłodajni.Można karmić też w pokojach.Nocleg zwierzaków jest za free,a jedynie do wyżywienia doliczane jest parę groszy.Mam nadzieję że chociaż trochę wam pomogłem.