Wpis z mikrobloga

@regis_uszatek: nie musisz tego robić przez giełdę. Wygeneruj sobie adres (np. tutaj), wydrukuj i wpłacaj na niego za pośrednictwem InPay: https://inpay.pl/buy/ - nie potrzebujesz portfela na komputerze, ani rejestrować się na giełdzie. Jak chcesz się lepiej zabezpieczyć przed utratą np. wydrukowanego klucza, to wygenerowany adres dodatkowo zaszyfruj sobie hasłem (jest taka opcja w tym generatorze bitaddress: Paper Wallet > BIP38 Encrypt) - wydrukuj w kilku kopiach i daj do przechowania
Naprawdę wierzysz, że jedno fizyczne urządzenie schowane w biurku jest bezpieczniejsze od tego, co zaproponowałem?


@FarmazonowyMsciciel: nie chodzi o fizyczność ani o to czy chce obracać tymi bitcoinami czy nie. Papierowy ma wady dlatego, że jest właśnie w formie fizycznej czyli można go zgubić, zniszczyć, może zostać ukradziony. Każda kolejna kopia tego portfela zwiększa ryzyko a nie zmniejsza. Używając portfela papierowego należy posiadać wiedzę jak bezpiecznie z tego korzystać gdyż były
@adrix: gwoli ścisłości - jest jednorazowy w jedną stronę, w przypadku wydawania bitcoinów. To jest zaleta, na tym właśnie polega oszczędzanie, żeby tych pieniędzy nie wydawać. To taka skarbonka, którą się rozbija tylko raz.

Papierowy ma wady dlatego, że jest właśnie w formie fizycznej czyli można go zgubić, zniszczyć, może zostać ukradziony.


@pawlo74: to również dotyczy Trezora. Z tym, że jeśli ktoś ci go ukradnie, to bitcoinów już nie odzyskasz.
to również dotyczy Trezora. Z tym, że jeśli ktoś ci go ukradnie, to bitcoinów już nie odzyskasz.


@regis_uszatek: uważaj raczej na tego typa. Udaje fachowca a w tym miejscu kłamie.

Oczywiście w Trezorze jest pin i złodziejowi Trezor do niczego nie przyda się, jeżeli nie zna pinu.

a tobie, pierwsze co polecam odnośnie czytania tagu #bitcoin, to dodanie @pawlo74 na czarną listę


@FarmazonowyMsciciel: a ty daruj sobie takie teksty
tobie też ten PIN się nie przyda, jak nie będziesz miał urządzenia.


@regis_uszatek: nie patyczkuje się tutaj z tymi typami jak on czy te makgajwery bez ogródek często piszę niewygodne prawdy i dlatego ma ból dupy koleś. Kłóci się tylko dlatego, że głupio mu.

Wstyd "fachowiec" a naraża nowych użytkowników bitcoina.
Urządzenie możesz kupić nowe albo z tego co wiem jest nawet aplikacja My Trezor na telefon i odzyskujesz bez problemu.
@FarmazonowyMsciciel: Tylko po co mieć papierową kopię 1 klucza, jak można mieć kopię nieskończonej ilości kluczy powiązanych ze sobą przechowując na papierze seed składający się z 20 anglojęzycznych wyrazów. Jeżeli nie chcesz ich wydawać trzymasz seed i nigdzie nie importujesz, a jeżeli chcesz wydać z tej puli 0.001 BTC to importujesz seed robisz transakcję i bez obawy kasujesz portfel, a twoje BTC nadal są bezpieczne bo masz te 20 wyrazów.

@
@adrix: autor tego wpisu chce odkładać sobie w jednym miejscu bitcoiny, a on mu proponuje wręcz kombajn - wiem, że to duże słowo, bo Trezor jest prosty w użyciu - ale w tym przypadku używanie Trezora to głupota, bo trzeba go: 1) kupić, 2) trzymać w bezpiecznym (jednym) miejscu, 3) zrobić kopię zapasową, co również wiąże się z kopią na papierze.

A seed? Ok, można zapamiętać, ale nadal będzie to skomplikowanie