Wpis z mikrobloga

Siemanko programistyczne świry.
Jak zrobić, żeby SwitchPreference nie zmieniał stanu, jeśli kliknięty jest poza obszarem Switcha? Chcę, żeby po kliknięciu na Switcha zmienił się stan, a kliknięcie gdzie indziej przenosi do innego ekranu (to już mam, tylko i tak zmienia się stan Switcha).
Chodzi mi o efekt jak z WiFi w ustawieniach (jest klikalny Switch, a wybór tej preferencji przenosi do ekranu z wyborem sieci bez zmiany stanu). Da się to zrobić bez hackowania SwitchPreference?

#programowanie #androiddev #dashapp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sekhmet - Siemanko programistyczne świry.
Jak zrobić, żeby SwitchPreference nie zmie...

źródło: comment_4I4powqhdVomaGzAJs7xOZDPOl5Iuu7o.jpg

Pobierz
  • 6
@indywidualny: Też mi się tak wydawało, ale pasowałoby sprawdzać czy klik jest poza granicami switcha czy nie, a do tego pasowałoby koordynaty kliknięcia do których nie ma s Preference dostępu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@indywidualny: Nie myślałem, żeby tak tego szukać. Pierwszej odpowiedzi albo nie rozumiem, albo dotyczy czego innego (wyświetlania przełącznika w actionbarze). Druga to coś, co ja wcześniej zrobiłem (i nie działa, bo przy wciśnięciu przełącznika wykrywa także kliknięcie na zewnątrz).

Dopiero w trzeciej znalazłem kod, który robi mniej więcej co ten z drugiej odpowiedzi, ale jeszcze sprawdza czy element jest przyciskiem czy nie, i wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡
Sekhmet - @indywidualny: Nie myślałem, żeby tak tego szukać. Pierwszej odpowiedzi alb...

źródło: comment_rGFndrjlH7fmSwMziC3EyvqyBhxhwkiP.jpg

Pobierz