Wpis z mikrobloga

@takjakby_27: jeśli macie tu jakieś ładne widoczki z wodą i zielenią to jestem pierwszy ;) O Łodzi wiem tyle, że kierowcy z rejestracją EL są uprzejmi dla obcych, dla siebie niekoniecznie :D Ot taka ma obserwacja.

Nic więcej o tym mieście nie wiem, zazwyczaj byłem tu na zasadzie "przyjechać, załatwić, wyjechać" w sprawach służbowych. Jutro będę miał trochę czasu i chce zobaczyć czy macie coś przykuwającego oko ;) Samochód w razie
@lukasin:
Jeżeli interesuje Cię zieleń i woda to zajrzyj do ogrodu botanicznego, czyli tzw. Palmiarni. Dwa przystanki od Piotrkowskiej autobusem, ale można się również przespacerować. Ogólnie to warto się przespacerować po parkach, które są w Łodzi. Każdy ma swój osobny klimat. Taka chwila wytchnienia z ładnym widoczkiem warta poznania.

Co jeszcze? Warto zwrócić uwagę na EC1, muzeum Semafor na grouponie znajdziesz bilety w promocyjnej cenie. Na Piotrkowskiej warto udać się na
@lukasin: @takjakby_27: połączyła 2 miejsca w jedno.
Palmiarnia - bodajże największa w Polsce znajduje się faktycznie przy Piłsudskiego. Natomiast ogród botaniczny znajduje się w innej części Łodzi.
Z tych dwóch polecam palmiarnię
@lukasin: W Łodzi jest cała masa fajnych parków, jeżeli chcesz się nacieszyć widokiem zieleni to:
- Park Poniatowskiego przy Żeromskiego. Jest oczko wodne, spora część parku "zrewitalizowana"
- Park na Zdrowiu. Największy park w Łodzi
- Uroczysko Lublinek - bardziej na jakiś spacer z psem, kocyk, może jakiś grill. Są 3 części parku. Pierwsza, typowo rekreacyjna z oczkiem wodnym. Druga, typowy las, ale zadbany, ścieżki, dużo fajnych widoków. Trzecia, od ul.