Wpis z mikrobloga

O Mirki, mam pytanie spod tagu #windows #komputery #licencja
Jak to jest kruci z tymi licencjami i kodami Windows 7?
Ostatnio zmieniałem kompa na nowy (płyta główna, wszystko nowe, wymusiło to we mnie wbicie toporem sterowników do chipsetu, by uruchomić Winde, co upośledza w pewnym stopniu SO. Co powoduje, że chciałbym przesiąść się na nowy dysk, który posiadam)

Mam oryginalnego Windowsa na tym starym dysku (DYSK1).
Mam nieaktywowanego Windowsa na nowym dysku (DYSK2) do którego klucza nie posiadam.
Chcę mieć aktywowanego Windowsa na DYSK2

1.Jak w najkrótszej drodze mogę to zrobić? Bo chyba wpisanie klucza od windy z DYSK1 (kiedy będzie równolegle tamże zainstalowany) na DYSK2 nie pyknie, żeby działało w pełni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Ewentualnie przeniosę pliki na DYSK2, zrobię formata na DYSK1 i reinstall systemu na DYSK1 (problem taki, że płytkę mam w domu daleko) Dałoby wtedy radę ściągnąć Windowsa 7 skądś i przy użyciu tylko kodu przy instalacji by śmigało jak oryginalka?

Sorry, że takie dla niektórych być może banalne pytanie, ale 6 lat nie zmieniałem windowsa, nie przejmowałem się tymi wszystkimi zabezpieczeniami, to nie wiem ;_;

#pomocy #dziekuje
  • 3
@drapieszny_jak_lef: jak masz licencje oryginał i naklejke,to klucz przeklep na nowy system,ew klucz wyciagniesz odczytslasz z e starego narzedziami do tego.Moze byc potrzeba ew aktywacji przez telefon i tyle.Jak masz swoja licencje to jest ok,jesli stary system usuniesz potem i nie uzywasz rownolegle klucza na 2,systemach