Wpis z mikrobloga

Mircy z #dania jako, że pojawiła się cebula jakże łaskawego DSB zamierzam wybrać się na wycieczkę 8 października, zastanawiam się nad #odense #aalborg #skagen Byliście w tych miastach może i potraficie doradzić, które jest najbardziej atrakcyjne na jednodniową wycieczkę? Z góry dziękuję :3
  • 9
  • Odpowiedz
@Zgagulec: z Frederikshavn do Skagen jeździ pociąg obsługiwany przez inną spółkę, więc na niego DSB Døgnet nie działa. Bilet zwykły 60kr w jedną stronę, z nowowydanym Rejsekortem Ung da się zejść do 27.81kr.
  • Odpowiedz
@ms93: o widzisz, nie wiedziałam, dziękuję bardzo! Skagen to chyba najsłabsza pozycja na tej liście, bo tam raczej jest najmniej do zobaczenia :f Zastanawiam się najbardziej pomiędzy Aalborgiem a Odense.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Nie wiem jak lubisz zwiedzać (szybko czy wolno), ale raczej dasz radę zrobić 2 miasta w ciągu dnia.
Jedno do południa, potem 2-3h w pociągu i drugie miasto. Wracać możesz jak już będzie ciemno, pociągi jeżdżą do późna.
Uważaj jeszcze na połączenia Arrivą, bo też bilet nie działa.
Ta mapa jest pomocna w wybieraniu gdzie można jeździć.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: w Odense w sumie nie ma zbyt dużo do zobaczenia :D warto się przejść Bangs Boder: https://goo.gl/maps/B1RjwF4uK142
A co jeszcze... To zależy, co Cię interesuje. Moim zdaniem dzielnica muzułmańsko-imigrancka jest na przykład ciekawsza od muzeów (zwłaszcza, że wszystkie są bardzo drogie i wszystkie - jak wszystko w Odense - dotyczą Hansa Christiana Andersena). Uniwersytet też jest bardzo interesujący, ale może dlatego, że na nim studiuję :D Musisz napisać coś więcej
  • Odpowiedz
Moim zdaniem dzielnica muzułmańsko-imigrancka


@smyl: Paradoksalnie najlepiej się dogadać z kimś na tej dzielnicy, bo ma super książkowy poziom angielskiego XD. Przynajmniej coś takiego mnie spotkało podczas wycieczki do Kopenhagi
  • Odpowiedz
@smyl: Właśnie myślałam o tym, żeby zahaczyć o dom Andersena i dalej nie mam pomysłu :P Nie będę tam też cały dzień, bo rano idę do pracy :c
  • Odpowiedz
@Zgagulec: nie wiem, jak Ci mogę pomóc :D W Odense jest bardzo mało do zobaczenia:
- śliczna uliczka przy domu Andersena
- kiepskie, drogie muzea
- kiepskie, drogie zoo
- centrum, którym można się przejść, są ładne miejsca
- nieciekawa dzielnica portowa (chociaż się rozbudowuje)
- pasjonująca moim zdaniem z kulturowego punktu widzenia dzielnica Vollsmose plasująca się w top5, a może nawet top3 w rankingach na "najgorsze getto w Danii" (mieszkałem
  • Odpowiedz