Wpis z mikrobloga

@tajemniczygosc: wyrzucam, ale to nie o to chodzi, szacunek do chleba jest pewnego rodzaju tradycją jeszcze z dawnych czasów kiedy to zarówno w Polsce jak i na świecie nie każdego było na niego stać, teraz wszędzie jedzenia jest pełno, nastała era konsumpcjonizmu, zwróć uwagę że starsi ludzie nawet jak upuszczą chleb na podłogę to podnoszą pośmiesznie po czym całują, ja to zawsze rozumiałem tak że należy szanować chleb bo kiedyś może
@tajemniczygosc: Autentycznie jesteś takim debilem czy tylko udajesz ? Tak - stosuje się do tych bezsensownych przesądnych tradycji mówiących o tym że jedzenie się szanuje i uczących tego żeby nie marnotrawić jedzenia, a co za tym idzie żeby być oszczędnym, ja z tej "bezsensownej tradycji" jestem w stanie wyciągnąć tezy które sprawią że będę lepszym człowiekiem a Ty potrafisz tylko spoglądać na to w kategoriach "meh - głupie i przestarzałe hehe
@Qrka: W jakim celu tak naskoczyłeś na @tajemniczygosc ? Przecież napisał tylko prawdę. Zostałeś wychowany w taki, a nie inny sposób. Uważasz chleb za pewien rodzaj świętości i masz do niego duży szacunek tylko dlatego, że tak samo myśleli i postępowali Twoi przodkowie. Oczywiście masz do tego całkowite prawo. Jednak ktoś, kto powie, że nie przyczyniasz się w ten sposób do "bycia oszczędnym" również będzie miał rację. Całowanie chleba nie zwróci
@fortheworld: Jak mi upadnie, to podnoszę i całuję. Kiedy jest czerstwy, to wsadzam do osobnej reklamówki, na suchy chleb i wieszam ją na śmietniku. Zawsze było tak, że jeśli ktoś potrzebował (dla kur czy coś), to sobie brał.

Beka z ludzi, którzy nie szanują jedzenia.
@steelsteel: Całowanie chleba było tylko przykładem, chodziło o nie wyrzucanie go - czytaj nie kupowanie ponad stan, duży stół tutaj nie pomoże, Twoje argumenty o tym że powinienem kupować od piekarza są zupełnie nie trafione - przecież jak kupię na weekend dla siebie samego 5 chlebów prosto, powtarzam prosto od piekarza i zjem go na moim zajebiście, powtarzam zajebiście dużym stole z którego nic nie spadnie to i tak nie zmieni
@Qrka szacunek do chleba wziął się przede wszystkim z religii chrześcijańskiej, w nowym testamencie mamy Chrystusa który mówił "Ja jestem chlebem żywym, kto mnie przyjmuje nie umrze na wieki". To właśnie z tego powodu całuję się upadły na ziemię kawałek chleba tozsamiony z ciałem Chrystusa.
@vobis_hama: po #!$%@? to robić? jak wyrzucisz chlebe do śmieci to sobie go przynajmniej #!$%@? jakiś ptaszek, szczur czy robaczek, jak go spalisz to chlebe do niczego się już nie przyda, spalenie to znacznie większe zmarnowanie niż wyrzucenie