Wpis z mikrobloga

@chrystusie: To byla moja pierwsza mysl jak uslyszalem o projekcie zmiany ustawy.

Pol lat 90 caly czas tylko aborcja i aborcja. Jedni zakazac wogole drudzy na zadanie. Udalo sie w koncu (po latach awantur) osiagnac jakis sensowny kompromis, przez jakies 20 lat byla wzgledna cisza. Mozna sie bylo skupic na wazniejszych rzeczach to nie.

Oczywiscie musieli wyciagnac "trupa z szafy". Teraz przynajmniej bedzie mozna przeprowadzic najglupsze ustawy czy zarznac gospodarke bo
  • Odpowiedz
@chrystusie:

Udalo sie w koncu (po latach awantur) osiagnac jakis sensowny kompromis


obecnie obowiazujaca ustawa to nie jest wcale "sensowny kompromis" tylko jedna z najostrzejszych ustaw w Europie. Praktyczny zakaz aborcji doprowadzil do powstania ogromnego podziemia aborcyjnego.

Obecna bardzo ostra ustawa ma byc wg projektu jeszcze bardziej zaostrzona.

Wmowienie ludziom ze obecna ustawa to "kompromis" to mistrzostwo manipulacji i PR. Nie wiem czy swiadomie powtarzasz to klamstwo czy nie rozumiesz ustawy
  • Odpowiedz
@sidhellfire: obecne prawo jest bardzo zle bo prowadzi do podziemia aborcyjnego i turystyki aborcyjnej. Glownie dyskryminuje osoby biedne - ktorych nie stac na wyjazd poza granice Polski (korzystaja wtedy z podziemia aborcyjnego).

obecne prawo to fikcja i kpina: legalnych aborcji jest bardzo malo, a nielegalnych tysiace

PIS chce wejsc w dupe biskupom i chce w praktyce zupelnie zakazac aborcji, mimo ze juz teraz bardzo rzadko jest legalna

Ciekawe czy tego nie
  • Odpowiedz
@fledgeling: sorry, ale bilet do Czech tani jak barszcz, a zabieg ma standardową cenę.
Nie widzę powodów, dla których z moich podatków państwo miałoby fundować eliminację przyszłych podatników, bo ktoś ma taką fanaberię.

Nie po to jest edukacja seksualna i szereg narzędzi, które zapobiegają zajściu w ciążę, a ponadto legalne tabletki "po", by jakaś tępa siksa mogła sobie zrezygnować w połowie ciąży, bo się jej odwidziało.
Dużo par nie może mieć
  • Odpowiedz
2@fledgeling: wyszło jakim śmieciem ludzkim jesteś, skoro takie życzenia składasz. Zamiast udzielać się w sprawach etyki i polityki może zacznij dumać nad sensem swojego istnienia.

Moja kobieta ma się dobrze i na ten moment nie planujemy potomstwa, dlatego zabezpieczamy się, ale nie będę się nad tym rozwodzić, bo to akurat nie Twój interes. Chcę zwrócić tylko uwagę na fakt, że antykoncepcja nie jest taka droga, a jak kogoś na nią nie stać
  • Odpowiedz
@sidhellfire: przecież ja sparafrazowałem to, co ty napisałeś kawałek wyżej; tylko zamiast kierować to przypadkowych ludzi, użyłem twoje własne słowa przeciwko tobie.

Przypadkowych ludzi nazwałeś cytuję "tępymi siksami" (to pewnie ta słynna miłość bliźniego), więc sam na więcej nie zasługujesz.
Aborcja ma być kompletnie zakazana - nawet gdy dziecko zagraża życiu matki, co nijak się ma do twojego #!$%@? o edukacji seksualnej - podejrzewam, że jesteś jednym z tych 25% ludzi,
  • Odpowiedz
@fledgeling: takiej żenującej manipulacji i odwracania kota ogonem to od dawna nie widziałem.

Powiedz mi proszę geniuszu jak życzenie mi bycia biednym, oraz śmierci mojej kobiecie ma być parafrazą moich słów? Puknij się w czerep.

Przypadkowych ludzi nazwałeś cytuję "tępymi siksami" (to pewnie ta słynna miłość bliźniego)

Nie przypadkowych, a konkretnie tępe dzidy, które nie potrafią unikać niechcianej ciąży, ani zareagować w przypadku fatalnej wpadki. Idiotek, które nie potrafią zrozumieć, że
  • Odpowiedz
Wmowienie ludziom ze obecna ustawa to "kompromis" to mistrzostwo manipulacji i PR. Nie wiem czy swiadomie powtarzasz to klamstwo czy nie rozumiesz ustawy juz obowiazujacej. Powtarzam: juz teraz jest jedna z najostrzejszych i dalej jest juz tylko kompletny zakaz aborcji w kazdym przypadku


@fledgeling: Osobiscie uwazam ze aborcja o ile powinna byc dozwolona w przypadkach zagrozenia zycia / zdrowia lub gwaltu to nie jest i nigdy nie powinna byc "forma antykoncepcji".
  • Odpowiedz