Wpis z mikrobloga

Mirkoairlines5432 ready for take-off ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sezon jesienno-zimowy to dobry czas na lotniskach. Mniejsza ilość lotów, pasażerów i bagażu, jak i większa szansa na lot o czasie.

Tutaj #protip dla Was - im wcześniejsza godzina wylotu tym wieksza szansa na punktualne oderwanie sie od ziemi, a co za tym idzie na lądowanie o czasie. Samoloty które odlatują z danego lotniska w godzinach wczesno porannych, nie mają szans na nazbieranie opóźnienia podczas poprzednich sektorów, bo zwyczajnie przez ostatnie 4 czy 5h stały na ziemi. Jeśli Twój odlot zaplanowany jest na np. 18 - możesz być pewny, ze samolot zaliczył juz dobre 10h w powietrzu, a o opóźnienia nie trudno, choćby ze względu na ekstremalnie zapchaną europejską przestrzeń powietrzną.

Na zdjęciu 767-300 Kanadyjskich linii Westjet - Mirki z #uk - raz po raz zdarzają się ciekawe promocję na loty z Londyńskiego Gatwick do Kanady - warto zerknąć.

#groundhandling - obserwujecie
#pracbaza #samoloty #lotnictwo
airfield_ops - Mirkoairlines5432 ready for take-off ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Sezon jesienno-zi...

źródło: comment_XwZnLsnRRq0zFhT72OnqXAXoLecEKbod.jpg

Pobierz
  • 15
@airfield_ops: Sra slotami ostatnio w każdą stronę! Nawet na krajówkach czeka się po 30-40 min.
Ostatnio kolega robi FR, DTM. APU INOP, podpinają ASU, wszystko spoko, pchają się. Na centralnej mówią sorry, nie idzie uruchomić kolejnego silnika. Wracają na stand, paxy w środku czekają na decyzje, gorąco bo bez klimy, bo packi też szlak trafił. Ok, zamaiana samolotu, robie ten DTM, paxy już #!$%@? po 3h opóźnienia. Kończymy robić, oddaję LS
@Machiavelist: No cześć :D
@raadaar: Niezłe combo xD ja ostatnio po odsunięciu rękawa dostałem telefon, żeby przystawić go ponownie - myślę sobie - pewnie tech, ale nie! Easy postanowił wysłać szefową pokładu na inny lot. Z przylotu nałapali 2,5h + czekanie na nową szefową 1h + slot ponad 1h = 4,5h DL na locie który miał trwać 45min xD
im wcześniejsza godzina wylotu tym wieksza szansa na punktualne oderwanie sie od ziemi


@airfield_ops: NIE W KRAKOWIE W OKRESIE JESIENNYM! tutaj jak gdzieś lecę w okresie połowa września - koniec listopada, to nigdy loty poranne, bo jest duże prawdopodobieństwo, że będzie inba.

widzę, że na gatwick pracujesz, lecieliśmy z żoną dwa razy na wakacje właśnie od ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo podoba mi się system kontroli
Co do kontroli bezpieczeństwa na Gatwick - z lepszym sie nie spotkałem


@airfield_ops: ja również, a byłem na kilkudziesięciu lotniskach. powinni się nim chwalić na prawo i lewo moim zdaniem. kolejka jest zredukowana do minimum, jak jakiś senior się trafi to sobie powoli i bezstresowo przygotowuje wszystko, zero ponaglania, rewelacyjne rozwiązanie.

bardzo pozytywnie również wypadły samoobsługowe kioski easyjeta na Gatwick, miałem styczność z kilkoma systemami (ostatni jaki pamiętam to norwegian w
@rolfik_r1: ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzeczywiście trochę się rozpędziłem, wytłumaczę :P

Slot = ctot = calulated time of takeoff - godzina o której samolot może wbić się w powietrze, wiec jest to oczekiwanie na pewną godzinę startu w zwiazku np. braku miejsca w powietrzu dla samolotu )
FR - Ryanair
DTM- lotnisko w Dortmundzie, według kodu IATA
APU, - taki silnik z tyłu samolotu którego nie widać