Wpis z mikrobloga

@FX_Zus: Znalazłem ciekawe PDFy o silnikach rakietowych, tutaj:
https://www.sto.nato.int/publications/pages/results.aspx?k=rocket&s=Search%20All%20STO%20Reports
Konkretnie to pierwsze 2 czyli: Advanced Rocket Engines i Rocket Engines: Turbomachinery
Łatwo się czyta, dużo rysunków, zdjęć i mało wzorów. No i jest bibliografia jakby było mało.
Być może znajdzie się tam jeszcze sporo ciekawych raportów Open Access, ale nie sprawdzałem.

A na ebooks[kropka]sohuvv[kropka]com znajdziesz całą masę książek jak wpiszesz rocketry, space technology albo coś podobnego.
Pozdrawiam
  • 2
@ocishy: dzięki.

PS: Nie wiem co mnie naszło z tymi rakietami, zagadnienie ciekawe ale widza raczej ciężka do praktycznego wykorzystania :) Całe szczęście mój słomiany zapał już daje znać o sobie ;) Raczej nie mam ochoty brnąć w to dalej.
Ja też tak mam. Ale spokojnie, teraz zapał przygaśnie ale jak poleci Red Dragon, a potem New Glenn i w końcu ujrzymy ITS to znów się rozpali ;). Rakiety chemiczne rzeczywiście takie bardzo ciekawe nie są. Ale cała ta planowana kolonizacja i wyzwania naukowo-techniczne (począwszy od biologii i nawet psychologii, a skończywszy na nowych napędach, np. tych zwanych EmDrive) już tak. Nie będziemy się nudzić śledząc to wsystko