Wpis z mikrobloga

Małe #oswiadczenie w związku z fanowską działalnością #grajpopolsku : )

tl;dr:


Czasami ludzie nie rozumieją, że na GPP nie zarabia NIKT. Na stronie nie ma reklam, polonizacje są darmowe i nie wymagają posiadania konta ani płacenia za cokolwiek/wysyłania smsów. Dziś na skrzynkę dostałem wiadomość od fanki (jeśli fanka to czyta, to pozdrawiam^^):

Czy istnieje spolszczenie dla TWD Michonne z oryginalnej strony producentów (telltale.com)? Jeżeli nie, to czy kiedykolwiek powstanie? Licze na rozwiązanie problemu, gdyż ta sprawa nie dotyczy wyłącznie mnie, a moim zdaniem oryginalna gra, kupiona za pieniądze, powinna mieć dostęp do takich rzeczy jak spolszczenie.


Pogrubienie końcówki zdania jest moje.
Fajnie to brzmi, jak my byśmy ze swojej działalności czerpali zyski, bo ktoś kupił grę, z czego kasa idzie m.in. do developera, a pretensje ma do fanów, którzy tworzą fanowskie polonizacje.
A dla nas dostosowanie spolszczenia do wszystkich platform wiąże się z płaceniem 3 razy za ten sam produkt.

To tyle ode mnie : )
  • 1
@CKNorek: Ludzie sobie czasem nie zdają sprawy, że ktoś jest zupełnie za coś innego odpowiedzialny. Pracowałam kiedyś w księgarni, dzwoni babeczka, żeby spytać, czy jest jakaś książka. Niestety nie, przykro mi, skończył się nakład. Ale jak to, to chyba powinni sobie Państwo zaplanować, teraz dzieci nie mają książek do szkoły! Tak, oczywiście, jesteśmy księgarnią, wydawnictwem i drukarnią jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)