Wpis z mikrobloga

Siema Mirki z #laptopy

Potrzebuje kupić sobie laptopa do pracy, budżet na sztywno określony na 1789,00zł brutto max (tyle mam z grantu na projekt badawczy i h#% nie przeskoczę ani o dwadzieścia groszy)

W tej zawrotnej kwocie ma być spełnione kilka warunków (wymagane przez firmę)
-nowy (nie odnawiany itp)
-z wgranym systemem (win 8.1, win 10 bez różnicy)
-koniecznie faktura VAT czyli żadne firmy krzaki
-gwarancja (producenta)
warunki które musi spełnić dla mnie:
-względnie szybki jak za tę cenę (i3, może i5?)
-matryca tak z 15,6"
-wejście na monitor (DVI, lub VGA. Monitor ma też wejście USB ale nie wiem czy to będzie działać dobrze)
-bluetooth

Zastąpi mi wysłużoną już b. mocno toshibę Portage R500. I tak cudem wybłagałem zmianę bo dropbox wypiął się na Windows XP, a kupno nowego systemu na to jest bez sensu zarówno ekonomicznego jak i ze względu na to że pewnie na nowszych systemach stary laptop by po prostu nie pociągnął.

Laptop będzie 90% swojego czasu pracował jako komputer desktopowy w biurze podpięty pod monitor.
Jednak raz na jakiś czas szwędam się w delegacjach i wykorzystuje go do opracowywania wyników badań.
Generalnie wykorzystanie to mirko, prace biurowe jakiś word, excel itp.
W delegacji w hotelu po pracy jakiś film, a jak się uda to może nawet i gra :)

Zdaje sobie sprawę z tego że za te pieniądze szału nie będzie ale chyba do moich potrzeb kwota starczy.

Nie za bardzo ogarniam co lepsze np i3 szóstej gen czy i5 czwartej.

Z racji, że firma państwowa to chciałbym wydać dobrze pieniądze podatników ( ͡° ͜ʖ ͡°), pomożecie?
  • 7
W toshibie też mam 128 SSD więc przyzwyczajony jestem

Dysków zewnętrznych mam kilka i trzymam na nich zdjęcia/filmy, sporo danych trzymam też w chmurze.

Nie spodziewałem się, że w tej kwocie znajdzie się coś z SSD, a tu proszę :)
jak 6 lat temu przesiadałem się na SSD w toshibie to był mega skok jeśli chodzi np. uruchomienie systemu czy rozpakowanie archiwum.
Dzięki za pomoc
@bl4desofglory: wszystko fajnie tylko kwota jak napisałem jest absolutnie na sztywno. Chodzi o to, że mamy grant na badania na kwotę X wydaliśmy na sprzęt do laboratorium x-1789zł. Jeżeli nie wykorzystasz grantu w pełni przyznanej kwoty to reszta przepada. Nie mogę przekroczyć kwoty grantu, bo to sztywna kwota z kasy ministerstwa.