Wpis z mikrobloga

Mam trudne pytanie, na które mi samemu ciężko było znaleźć odpowiedź.
Czy wiedząc, że Twoje dziecko urodzi się z zespołem Downa, zdecydawałabyś/zdecydowałbyś się na aborcję?
Wiem, że już wszyscy macie dość tego tematu, jednak póki jest on jeszcze gorący, to zdecydowałem się zapytać.
#aborcja #czarnyprotest #bialyprotest

Czy wiedząc, że Twoje dziecko urodzi się z zespołem Downa, zdecydowałabyś/zdecydowałbyś się na aborcję?

  • Jestem #<a href="#rozowypasek">rozowypasek</a> i zdecydowałabym się usunąć ciążę. 21.3% (10)
  • Jestem #<a href="#rozowypasek">rozowypasek</a> i nie usunęłabym ciąży. 4.3% (2)
  • Jestem #<a href="#niebieskipasek">niebieskipasek</a> i chciałbym, by różowy usunął ciążę. 61.7% (29)
  • Jestem #<a href="#niebieskipasek">niebieskipasek</a> i chciałbym, by różowy urodził. 12.8% (6)

Oddanych głosów: 47

  • 7
@Gluten: oczywiście powiedz to rodzicom dziecka, patrzeć jak wszystkie dzieci naookoło się rozwijąją a z twojego nic nigdy nie będzie. Tak długo jak żyją to dziecko ma zazwyczaj sensowną opiekę, potem to powolna umieralnia.
@konradpra: Może by nie było naukowcem, ale byłoby szczęśliwe. Napisałem po prostu że Zespół Downa nie jest jeszcze taki zły. PS jestem za aborcją nawet dobrowolną wybór każdego co chce zrobić.
@Gluten: skąd wiesz że będzie szczęśliwe?
U mnie na podwórku jak byłem dzieckiem była dziewczynka z Downem, wstyd mi teraz ale każde inne dziecko (w tym i ja) śmiało się z niej, drwiło i dokuczało. Zawsze takie dzieci będą odrzutkami i inne dzieci będą je raczej unikać.
Każda taka choroba budzi instyktowną niechęć otoczenia, jest to swoisty darwinizm.
Miałem kiedyś dyskusję z żoną i mimo że nigdy byśmy nie wyskrobali normalnego