Wpis z mikrobloga

#jessenapoligonie #ciekawostki #bron

Jak rozpoznać człowieka z bronią?

Jeśli Bronia nie jest dziewczyną, a ukrytym śmiercionośnym przedmiotem, to istnieje szereg szczegółów, które mogą zdradzić jej obecność.
Na przykład człowiek biegnący z bronią przytrzymuje kaburę - na grawitację nie ma rady i biegnąc ma się bowiem wrażenie, że ciężar kabury za chwilę upitoli nam pasek.
Częste poprawianie ukrytej kabury - zwłaszcza podczas zmiany postawy z siedzącej na stojącej i na odwrót, kaburę za pasem zwykle troszkę się przesuwa dla wygody.
Trzymanie ręki w kieszeni z bronią - a właściwie trzymanie broni w kieszeni.
Sposób, w jaki człowiek z bronią ustawia się wobec drugiej osoby - nigdy "twarzą w twarz", zawsze bok z bronią odrobinę cofnięty, w gotowości do natychmiastowego jej wyjęcia.
Obrót ciała wykonywany zwykle wokół osi przechodzącej przez uzbrojony bok.
No i kilka innych ciekawostek: za duży strój, ubranie nieadekwatne do pogody, itp. Zerknijcie :)
Pobierz j.....n - #jessenapoligonie #ciekawostki #bron

Jak rozpoznać człowieka z bronią?
...
źródło: comment_nANZuAjuf41xSzqWFilpXydz4fRRNVOV.jpg
  • 19
@jesse__pinkman: Ciekawa ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś pierwszy raz noszę cały dzień przy sobie mojego HK SFP9 w kaburze Alien Gear Holster IWB Cloak Tuck 3.0, w pozycji 4:30, jak zalecali wg instrukcji.
Chodząc/stojąc - super, nic nie muszę poprawiać. Czasem ręką sprawdzę czy sweter jest zakrywa co ma zakrywać. Widać zarys, że coś tam jest. Ktoś bardziej świadomy pewnie się domyśli.
Siedząc - wyprostowanie najlepiej,niestety
@Argetlam: Na co dzień nie noszę broni przy sobie. Do pracy biorę tylko jak jadę na strzelnicę na trening lub zawody.
Męczyło mnie noszenie przy sobie cały czas broni w kuferku i plecaku, żeby pod ręką.
Teraz w kaburę wewnętrzną i jest cały czas przy mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jesse__pinkman: Na polskich ulicach najłatwiejszymi uzbrojonymi ludźmi do wyczajenia są młodzi kryminalni i inni policjanci w cywilkach.Zazwyczaj fryzura na amerykańskiego marines,ciuchy z militaria.pl a szczególnie bojówki i do tego nerka albo mała torebka przez ramie no i specyficzne zachowanie.Wtedy wystarczy tylko zerknąć w okolice prawego biodra i wszystko jasne :)
@avltree: Zdarza mi się zrobić zakupy w drodze ze strzelnicy... ale zawsze sobie myślę - a może ludzie poczują się bezpieczniej wiedząc, że koleś ma pod bluzą broń.
Swoją drogą, dzisiejsze marynarki "slim" kompletnie nie nadają się do noszenia broni, a marynary typu "fox moulder" zwracają uwagę chyba jeszcze bardziej niż wyraźne wypukłości pod pachą czy przy pasie. jedynym strojem, jaki faktycznie pozwala na dyskretne przenoszenie broni jest kamizelka - rozpięta