Wpis z mikrobloga

#niemcy Mireczki często piszą że jak ktoś zna język to u zachodnich sąsiadów może mię jak w raju. Avwiec znam język na jakies 60% matury rozszerzonej (o ile to jakikolwiek wyznacznik) i jak zacząć prace u nich? Mam pieniędzy na jakieś 3mies zycia w de. Najpierw myślałem aby pojechać do miasta w którym chcę się osiedlić i kupic jakas gazetę i tak szukać roboty co wy na to? A wy jak zaczynaliście? Nie interesują mnie posrednicy bardziej praca w hotelu. Chociaż ze względu na to ze nie jestem native speaker moze być ciężko .
Sory za błędy ale nie mogę poprawić moja Lumia warjuje
  • 20
@Marek_Kodrat: Jobbörse i tam wpierw zacznij. Niektórzy pośrednicy oferują Direktvermittlung, tak że nie ma co ich skreślać na starcie.

60% to tak słabo, więc jeśli nie masz jakiegoś doświadczenia, to będzie ciężko.
@Volki: > "60% to tak słabo, więc jeśli nie masz jakiegoś doświadczenia, to będzie ciężko."


Czemu demotywujesz na starcie chłopaka? Minusowałbym bo nie znoszę jak ktoś w taki sposób podcina skrzydła. 60% to niezły wynik, zwłaszcza że pisał maturę rozszerzoną.

@Marek_Kodrat: Podstawa w Niemczech to solidnie przygotowane Bewerbung. Zbierz dwoje dokumenty (dyplomy, certyfikaty), CV, napisz dobry list motywacyjny i przejdź się w te kilka miejsc zostawiając papiery. A nóż się
@grzemiak: Co ty za bzdury gadasz? Niemcy patrzą bardzo na to czy władasz dobrze językiem, jeśli masz mieć kontakt z klientem. Wystarczy poczytać oferty pracy, w których często zastrzegają b.dobre umiejętności w mowie i piśmie.

Demotywowałbym, gdybym pisał, żeby sobie dał spokój ze względu na język. Minusowałbym takich jak ty, którzy nie rozróżniają stwierdzenia faktu od demotywacji. Może zacznij czytać jakieś książki.
@Volki: Widać, że chyba nigdy nie mieszkałeś w Niemczech. Odpisujesz na zasadzie "nie znam się to się wypowiem" :)

Akurat ja mieszkałem i poznałem masę ludzi (m.in. ze wschodniej Europy), którzy może ledwo zdaliby maturę podstawową z Niemieckiego, a wykonywali takie zawody jak kierowca autobusu miejskiego, kasjer na stacji benzynowej, czy dozorca w szkole. Przecież chłopak nie szuka pracy umysłowej jako #programista15k, tylko pracy w hotelu (co nie koniecznie równa
@grzemiak: Faktycznie, typowo zawody z kontaktem klientem. Chodziło mi bardziej o tzw. Emp­fangs­be­reich.

PS Chyba nigdy nie mieszkałem, a wykształcenie na niemieckim uniwersytecie chyba samo się zrobiło. :]