Wpis z mikrobloga

Ze starych rzeczy (ś.p.) dziadka wygrzebałem takie oto 3 zegarki. Zdaję sobie sprawę, że nie są to arcydzieła zegarmistrzostwa a o ich wartości rynkowej nie warto dyskutować. Dla mnie jednak posiadają wartość setnymenalną więc postanowiłem zainteresować się przynajmniej jednym z nich.

Proszę o doradzenie, który z tych zegarków może mieć, przynajmniej w teorii, najbardziej korzystny do odświeżenia/naprawy mechanizm czy inne elementy takie jak szkiełko, tarcza, wskazówki. Innymi słowy, jeśli już myśleć o jakiś renowacjach to o którym z nich.

P.S. Dodam, że wszystkie zegarki cykają i całkiem poprawnie odmierzają czas. Załóżmy więc, że mają podobny stan techniczny.

#vintagewatches #zegarki
Pobierz ghostwall - Ze starych rzeczy (ś.p.) dziadka wygrzebałem takie oto 3 zegarki. Zdaję s...
źródło: comment_zN8lOAJFRzqipazY6Eh93YmVk5T0sjwt.jpg
  • 8
@Spawacz-slusarz-akrobata: z tym nieingerowaniem zbyt mocno w stan zegarków to bardzo trafna uwaga, faktycznie chciałbym żeby było widać na nich również czas który upłynął. Ale oczywiście są pewne granice dlatego przynajmniej szkiełka powinny być ładnie przejrzyste.

Jeśli chodzi o Poljot Sygnał, to rzeczywiście ciekawy jest ten budzik. Sprawdzałem jego działanie i wydaje się ok; zegarek fajnie wibruje.

@Kufelpiwa13: potwierdzam, to GUB Glashütte, ale nie nie wiem jaki model. Trochę przypomina
@ghostwall wszystkie trzy to bardzo przyzwoite modele, fajne stany kopert, tarcze nienaganne w tych od góry. Sygnał ciekawy model - oryginalne koronki (dodają wartości), bardzo fajny lucz de luxe - mam identyczny - fajny zegareczek. No i pewnie najdrozszy z trojcy glashutte.

Daj fajne paski, jeśli się da to spoleruj szkiełka, ew wymień u dobrego majstra, na takie które mocno nie wystają (zalecam polerkę, bo szkła wyglądają na oryginalne) i więcej im
@xDrope, @Jarczur: dzięki za sugestie.

Rzeczywiście dzięki waszym komentarzom uwierzyłem, że wszystkie z tych zegarków mają swój potencjał i nie warto skupiać się tylko na jednym. Jednak pewnie zacznę od Poljota - najbardziej mi się podoba i wydaje się być w najlepszym stanie technicznym.

Wiecie czy w związku z tym, że mechanizmy były (prawdopodobnie) nieużywane przez wiele lat powinienem wstrzymywać się z ich nakręcaniem/używaniem?