Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z was z OpenVPN na linuxie i ma/miał problemy z dostępem do niektórych elementów sieci wewnętrznej? Korzystam z gotowego pliku konfiguracyjnego, uwierzytelniam się poprawnie, jednak mam dostęp tylko do niektórych części sieci z którą się łączę. Na niektóre adresy w ogóle nie mogę wejść, ładują się aż osiągną timeout. Inne z drugiej strony ładują sie od razu. Dodatkowo, gdy połączę się już przez vpn'a, strony z internetu też nie chcą się ładować (timeout). Dziwne jest to, że używając tego samego pliku konfiguracyjnego i łącząc się porzez aplikacje na windowsie, wszystko działa szybko i poprawnie.

#vpn #sieci #siecikomputerowe #it #informatyka #pytanie i #programowanie (z góry wybaczcie, wołam na wypadek gdyby ktoś z tego tagu pracował zdalnie korzystając właśnie z openvpn ;))
  • 21
  • Odpowiedz
@MaTyyy: mam na myśli korzystanie z klienta do openvpn. Sam serwer nie mam pojęcia na czym stoi.

edit: w systemie raczej nic spieprzone nie jest. Jest świeżo zainstalowany.
  • Odpowiedz
@moh1942: @MaTyyy: prawdopodobnie chodzi o to, że moduł easy-rsa w nowej wersji openvpn nie jest dołączany do całego openvpn, tak jak to jest w wersji windowsowej. Zostawiam tak tylko dla potomnych, gdyby ktoś kiedyś szukał rozwiązania tego problemu. Dzięki za zainteresowanie ;)
  • Odpowiedz
@moh1942: no na to chyba wychodzi. Czyli nic nie zostawiam dla potomnych, bo dalej jest lipa. Klucze mam wygenerowane, czyli nie ma to sensu.
  • Odpowiedz
@Dolan: nie mogę się dostać na żadną ze stron zewnętrznych (np google, wykop). Nie pinguje mi w ogóle tych stron, ale adresy ip dns rozpoznaje poprawnie. Najszybciej pinguje mi wewnętrznego firmowego gitlaba, to odpala mi się bez problemu. Inne podstrony z firmowego intranetu po prostu łapią zwieche i nie otrzymuje od nich żadnego zwrotnego pakietu. Na windowsie wszystko śmiga jak należy.
  • Odpowiedz
@moh1942:
network-manager-openvpn
network-manager-gnome
network-manager-openvpn-gnome

przeinstalowywałem to już pare razy i u mnie nic nie zmieniło niestety
  • Odpowiedz
@moh1942: nie no oczywiście mam ten pakiet zainstalowany. Trudno, póki tego nie rozgryzę to będę się łączył przez windowsa, tragedii nie ma ;) Dzięki za pomoc.

edit: co do odpalania openvpn z terminala: uwierzytelnia się i łapie zwiechę na "Initialization Sequence Completed". Żadne rozwiązania znalezione w necie mi nie pomogły.
  • Odpowiedz