Wpis z mikrobloga

@KrylAntarktyczny: Na PubMed cichosza, czyli ten tego.
Mam kuzynke zakonnice, która twierdzi, że slyszała o parze, która nie mogła zajść w ciążę ale duzo sie modlili i wreszcie sie udało (ʘʘ).
Szanujmy sie, niepłodność leczą lekarze, nie księża.
  • Odpowiedz
@KrylAntarktyczny ciężko zajmować się na poważnie czymś niepoważnym... Po to są zdobycze nauki by z nich korzystać. Można oczywiście próbować rozwiązań typu kalendarzyk ale jest to relikt przeszłości i ma taką sprawdzalność jak modlitwa w intencji nie zajścia w ciążę. Dla partnerki polecam wkładki dopochwowe a jeśli nie może to dla Ciebie prezerwatywy. Zawszę jest też możliwość wazektomii (szybko i tanio), jedynie odwrócenie jest kosztowne.
  • Odpowiedz
@blubi_su: Jest więcej metod niż kalendarzyk, a ciało ludzkie skrywa w sobie jeszcze wiele tajemnic i ja wierze, że istnieje skuteczna, nieskomplikowana metoda naturalna na planowanie rodziny. A sztuczne metody mają wady.
  • Odpowiedz
@KrylAntarktyczny: Prezerwatywa nie jest skomplikowana. I co to znaczy sztuczna metoda? Przecież została stworzona przez człowieka. Chleb jest sztucznym jedzeniem? To jest takie szukanie na siłę problemów tam gdzie ich nie ma. Utrudnianie sobie specjalnie życia.
Okulary to też sztuczne poprawianie wzroku? Może by zastąpić naturalnymi metodami? To samo się tyczy wszystkiego innego. Przed postępem nie ma co uciekać. Jest naturalny. Medycyna jest naturalnym następstwem ewolucji. To kościół ze swoimi zasadami
  • Odpowiedz
@KrylAntarktyczny: Nie musisz, mam 34 lata, dwa małżeństwa za sobą i mnóstwo kobiet po drodze. Używam prezerwatyw od 20 lat. Nie zauważyłem żadnych negatywnych stron używania prezerwatyw a tym bardziej innych środków. Czasem okazuje się że dziewczyna może być uczulona na niektóre pigułki (kwestie hormonalne) ale to bardzo prosto się koryguje (testy).
  • Odpowiedz
@blubi_su: Juz bez przesady z ta zasciankowoscia i ciemnogrodem. Kazdy ma prawo do wyboru takiej antykoncepji jaka mu najbardziej odpowiada a stawianie kalendarzyka na rowni z modlitwa jest troche niepowazne. Wiekszosc ludzi mam wrazenie nie ma pojecia na czym ten kalendarz polega. To nie tylko data wyliczona za pomoca dlugosci cyklu ale cala jego obserwacja. Systematyczne mierzenie temperatury, obserwacje sluzu. Co dziwne pojawily sie tak zwane komputery mierzace dni plodne i
  • Odpowiedz
@pannazuzanna: Przykro mi że miałaś takie przejścia z lakami hormonalnymi ale spowodowane było to słabym lekarzem i braku konsekwencji z Twojej strony co do wykonania rzetelnych badań. Moja żona używała pigułek przez długi czas ale zrezygnowała ze względów zdrowotnych (nie powiązanych z pigułkami) i przeszła na wkładki domaciczne które sprawdzają się doskonale. Zero problemów, wygoda, i pewność w przeciwieństwie do mocno naciąganego kalendarzyka...
  • Odpowiedz
@blubi_su: Zgodze sie co do braku konsekwencji z mojej strony. Pewnie gdyby bardzo mi zalezalo udalo by sie znalezc cos odpowiedniego. Ja nie twierdze, ze hormony sa bee. I rowniez uwazam, ze to co dala nam nauka jest po to abysmy z niej korzystali, jednak nie moge zgodzic sie z tym, ze naturalne metody to prosta droga do nieplanowanej ciazy. Ja przynajmniej sie o to nie lekam gdyz ewentualna ciaza nie
  • Odpowiedz
0,64


@pannazuzanna: To całkiem słabo... Zasada jest prosta. W antykoncepcji liczy się jak najwyższa pewność ze ciąży NIE będzie. Tak to działa. Wszystko co nie daje tak wysokiej skuteczności nie powinno być rozwijane. Bo po co? To ślepa uliczka. Najlepszym sposobem jest wazektomia, ale niestety jest jeszcze poza dostępnością finansową wielu osób.
  • Odpowiedz
@blubi_su Czy calkiem slabo? Hymm z tego co sie orientuje tabletki hormonalne wahaja sie miedzy 0,2 a 0,7 plastry maja 0,8 spirala 1-3 prezerwatywa 1- 3. Mam jakies zle dane? Co do wazektomi...nie jestem znawca ale czy odwrocenie tego zabiegu nie jest czesto niempzliwe? Zwlaszcza w przypadku gdy mezczyzna byl temu poddany przez wiele lat?
  • Odpowiedz
@pannazuzanna: Od wskaźnika pearla w ogóle się odeszło (WHO), używa się jedynie procentowego. Wazektomia jest w pełni odwracalna i bezpieczna. Teraz trwa zabieg 15 minut, bez jakiegokolwiek śladu na skórze, potem można wsiąść do samochodu i jechać. Zero hospitalizacji. Koszt 1000pln co powoduje że jest dostępny dla każdego. Odwrócenie kosztuje za to 20000pln co już jest barierą dla wielu. Ale jak ktos definitywnie nie będzie chciał mieć dzieci to stawia wazektomię
  • Odpowiedz
@pannazuzanna: @blubi_su: troche po czasie, ale pozwole sobie jedna rzecz dopisac - obecnie nie ma czegos takiego, jak kalendarzyk. Czy inaczej - posrod metod zalecanych i uznawanych za wiarygodne nie ma.
Metody naturalne to metody objawowo-termiczne, opierajace sie na obserwacji przemian dokonujących sie w trakcie cyklu kobiety. Wiele osob nie wiedzacych o co chodzi nadal stosuje termin "kalendarzyk", ale warto zawsze uswiadamiac, ze to metoda mocno przestarzala.
Natomiast metody objawowo
  • Odpowiedz
@agaja: Dokladnie o to mi chodzilo! W zasadzie tylko dla uproszczenia uzylam terminu ''kalendarzyk'' ale masz calkowita racje. W moim przypadku nie ma nawet koniecznosci wstrzemiezliwosci, z prezerwatywa mozna sie pomeczyc przez te pare dni ale co do reszy sie zgadzam. Metoda ta jest bardzo wartosciowa nie tylko ze wzgledu na unikanie ciazy ale rowniez jej planowanie czy odkrycie jawnych nieprawidlowosci ktore w innym wypadku mozna pominac.
  • Odpowiedz