Wpis z mikrobloga

#elektronika #ciekawostki #pytanie #telefony #android #3g #hdspa #umts
Hej.Udalo mi sie odkryc miejsce w telefonie gdzie jest antena 3g , wygladem przypomina wyjscie na antene zewnetrzna w modemie .Chodzi o to ze jak wloze cienki drut miedziany w tą malutka dziurke zasieg jest o niebo lepszy z 0 kresek mam 2 kreski na 5 , ale chcialbym zeby byly wszystkie albo 4 chociaz . Moje pytanie brzmi jak ulepszyc taka antene pasywna ,ile drutu odizolowac na koncu itp drut mam od skretki piatej kategori okolo 50cm dlugosci na koncy 5 cm odizolowana .Wiem ze cos grubszego bylo by lepsze ale nie wejdzie mi w ta dziurke a laczenie anteny pasywnej jest bardzo stratne moze wy cos doradzicie mam anteny teleskopowe , wzmacniacz z zasilaczem anteny naziemnej tv itp
Dziekuje wszystkim za pomoc
Przepraszam , jest to duplikat poprzedniego wpisu .Mam nadzieje iz tym razem ktos ozywi dyskusje na ten temat .Mile widziane tematy powiazane.Wiecej tego nie bede ponawial gdyz mogli by mi konto zablokowac .Pozdrawiam wszystkich.
  • 17
@StaryWypokowyLis: Te gniazdo to wejście anteny zewnętrznej. Pasuje tam odpowiedni wtyk a kombinowanie z kawałkami przewodu to proszenie się o kłopoty a że działa to tylko czysty przypadek lub antena wewnątrz telefonu jest odłączona/uszkodzona. Telefon to nie tylko odbiornik, musi tą samą anteną nadać sygnał, a takie niedopasowanie impedancji/rezonansu w skrajnym przypadku może spowodować uszkodzenie stopni końcowych nadajnika. Jeśli już bardzo chcesz robić antenę to pierwsze co to zacznij od pasma
@dktr: po bokach ma tez 2 blaszki na plytce ktore lacza sie z blaszkami tylnej obudowy telefonu z jedna kombinowalem bo podejrzewalem ze tam jest wbudowana antena 3g ,, ale sie #!$%@? bladz urwala nie wiem do czego byla ale nic sie nie stalo , moze odbiornik wifi/bluetoth ale to mi nie potrzebne
@StaryWypokowyLis: No właśnie, niedopasowana antena może uszkodzić nadajnik a telefon to nadajnik i odbiornik.
Najpierw ustal do jakiego BTSa chcesz się łączyć i na jakiej częstotliwości pracuje.
@Porazony: nie mam zdolnosci manualnych zegarmistrza , przy elektronice bawilem sioe kiedys czasem wychodzilo czasem nie , kiedys udalo mi sie nawet naprawic glos w tv, zrobilem tez kilka wzmacniaczy z roznych bomboxow kaseciakow itp
a przestalem sie interesowac elektronika kiedy dostrzeglem miniaturyzacje , ktorej nienawidze jak diabli