Wpis z mikrobloga

#redminote3pro
Mam androida 5 (global) i MIUI 8. Czasami mam problem z baterią, np kiedy śpię telefon potrafi coś uaktywnić na telefonie i zjeść 40% baterii przez noc. Wifi, dane komórkowe, GPS itd powyłączane. Jest tylko sieć. Nawet apki zamykam ręcznie. Dzieje się to od czasu do czasu, nie mam pojęcia co jest powodem ani jak temu przeciwdziałać. Dzieje się to nie tylko w nocy jakby co. Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Może kwestia ROMu, co myślicie o CM albo innych typu AOKP?
  • 12
@NiedzielnyMirek: telefon nie przechodzi w stan uśpienia. Pobierz apke Wakelock Detector i sprawdź ile masz czasu na deep sleep. Pewnie nic albo bardzo mało. Rozwiązanie doraźnie to wyłączenie i włączenie telefonu (nie restart). Jak włączysz to zostaw tel na parę minut i sprawdź ponownie apke podaną wcześniej. Jeśli przechodzi w uśpienie to problem rozwiązany jeśli nie to najłatwiej będzie wgrać od nowa system przez miflash. Chyba że ktoś ma inne rozwiązanie
U mnie też spada przez noc 1-2%, xiaomi.eu dev 6.9.29. ostatnio miałem problem z tym, że telefon nie wchodził w Deep sleep ale po restarcie telefonu problem zniknął