Wpis z mikrobloga

@Szczupakabra z tego jakie opinie chodzą, to nie ma dobrego made to measure we Wrocławiu. Mogę polecić paru solidnych, ale ze świadomością, że mentalnie są gdzieś w latach 90 i forsują staroświeckie wzornictwo. Podobno jak się ich przyciśnie to zrobią jak trzeba, ale przecież standardowe garnitury po poprawkach leżą równie dobrze.
Ci co chodzą na m2m mawiają, że pierwsze dwa garnitury zrobione na miarę są zawsze słabe, a dopiero później się wyrabia
@Szczupakabra: Jeśli cena nie gra roli to sugerowałbym też wycieczkę do innych miast. I pozwiedzać można, i zamówienie złożyć. W Krakowie jest niezły ponoć mistrz Kucia (tylko nieterminowy), Poznań to świetna pracownia Krupa&Rzeszutko, w Trójmieście jest chyba trzech niezłych (ale to już mega daleko).

O Twinsie we Wrocławiu czytałem mało, ale dobrze. Na swojej stronie piszą że szyją tylko na naturalnych wkładach - czyli full canvas, to dobrze zapowiada. Na pewno
@Szczupakabra: Na Pereca jest gościu co szyje garnitury na miarę. Przychodzisz masz możliwość wybrania materiału podszewki, zmierzy faceta jak trzeba i czekasz około 3 tygodni. Ja u niego nie brałem, ale kilku kumpli tak i w sumie to go polecają. Cena śmieszna. Zakład Krawiecki Tadeusz Florek Pereca 18 /20
@Szczupakabra: Dodam jeszcze że tanie szycie na miarę zwykle daje efekt gorszy niż wieszak + poprawki. Nie widzisz co dostaniesz, zwykle tanie szycie to słabe materiały, wzornictwo rodem z PRLu i siermiężny, niewygodny efekt. W wieszaku od razu widać stan wyjściowy i co do poprawek. Szycie na miarę ma sens tylko jak jest porządne, a to zwykle kosztuje. Wydaje mi się że najtańsi z sensownych krawców w kraju zaczynają się od