Wpis z mikrobloga

Pytanie do przedsiębiorczych Mirków. Mam umowę z polską firmą na usługi informatyczne, w umowie zawarte, że usługi będę wykonywać w siedzibie w Polsce lub siedzibie klienta (ich) za granicą. Firma zapewnia mi mieszkanie za granicą. Czy mogę wliczyć diety zagraniczne do kosztów uzyskania przychodów? Miał ktoś z Was kontrolę i nie było problemów z takimi kosztami? [Jednoosobowa działalność].

#dzialalnoscgospodarcza
#firma
#ksiegowosc
#informatyka
  • 6
A tę ilość dni trzeba jakoś udokumentować? Czy jest to tylko na zasadzie oświadczenia przedsiębiorcy? Co w przypadku jak przyjdzie kontrola i urzędnik to zakwestionuje?
@kthxb jak masz bilety na podróż to daty wyjazdu i powrotu łatwo określić, jeśli pojedziesz własnym pojazdem to tylko oświadczenie, ale musisz być w stanie udowodnić że pobyt musial trwać dokładnie tyle czasu
@rejend Jeżdżę własnym. Trochę nie do końca rozumiem, że muszę udowodnić, że pobyt musiał trwać dokładnie tyle czasu. Jest praca, to jestem za granicą, nie ma pracy, to jestem w Polsce i tak np. deklaruję, że w sierpniu byłem 16 dni, a we wrześniu 12 dni. W zasadzie to ta polska firma tylko zgarnia pieniądze za pośrednictwo i kontakt ogranicza się do wystawienia faktury i oczekiwania na pieniądze.
@kthxb: teoretycznie możesz za każdy dzien wpisać w koszty 49 euro + 37,5 euro za nocleg chyba że w umowie jest zapisane ze oni gwarantują + wrzucić auto do majątku firmy i na podstawie kilometrowki dostawać zwrot ok. 1zl/km. Przy czym jak zrobisz 5 podróży po 1000km + 15 dni na miejscu to masz 11 000zl do zakwalifikowania w koszty. I teraz pytanie czy pieniądze ktore zarabiasz uzasadniają poniesienie takiego kosztu