Wpis z mikrobloga

#cnc #frezowanie i tym podobne technologie wołam
mirki ktoś mi może pomóc w temacie dorobienia z metalu (mosiądzu najlepiej) elementu wg rysunku (wzoru) ?

Do kogo się zwrócić ?

Potrzebuję wykonać "przejściówkę" z kołnierza płaskiego, skręcanego 2 śrubami z jednej strony na rurkę 16mm z drugiej strony.
Nie mam przy sobie wzoru, ale docelowo miałoby to być dość podobne do tego czegoś na zdjęciu.
W komentarzu umieszczę zdjęcie czegoś najbliżej tego, co chcę osiągnąć.

Koszt - jak najniższy, jednorazowa sztuka mnie interesuje.
yourij - #cnc #frezowanie i tym podobne technologie wołam
mirki ktoś mi może pomóc w...

źródło: comment_GQyu1Y0XxKe0jIk2ChgqWdSfbEx6GXbR.jpg

Pobierz
  • 17
@yourij: A może to pospawaj tigiem? Ponoć się da... Z resztą to na fotce nosi znamiona spawania ;) Ewentualnie można też przylutować lutem twardym, trochę inna technika i nie nadaje się na wysokie (>300 stopni C) temperatury
@matpro: ja muszę to KOMUŚ zlecić ale za jakieś sensowniejsze pieniądze bym wolał.
Może się nie znam, ale jak gość zawołał 150 złotych to póki co sobie podarowałem.
Ile to powinno kosztować ?
@yourij: Za sztuke? kilkanaście, kilkadziesiąt złotych w hurcie, jeśli dobrze rozumiem ile tego chcesz. Nie jestem żadnym producentem, ale jestem z branży. Może jakiś ślusarz w okolicy? Albo na odległość coś.. Bo de facto wystarczy obcięta mosiężna rurka i detal wytoczyć / wyfrezować. A następnie spawanie czy lutowanie, choćby w piecu. Podpytaj na cnc forum
@I_try_to_talk_to_you: nie chcę za darmo, ale trochę dużo mi się to wydawało, zresztą kumpel to zawoził i on też się nie zdecydował a jemu częściej się zdarza tego typu elementy dorabiać i zwykle mniej to kosztuje.

no sorry... 150 zł za wykonanie kołnierza i dospawanie kawałka rurki ? Całość wielkości kilku cm ?
@yourij: Ja mówiłem o wykonaniu tego w mosiądzu z jednego kwałka, jeżeli mówimy o spawaniu, to już nie bedzie tak dokładnie wykonane, wtedy powiedzmy z nierdzewki czy czegoś takiego, ale po spawaniu trzeba chyba ten kołnierz przejechać jeszcze raz na frezarce żeby była płaska powierzchnia pod uszczelkę. Wtedy można założyć że wyjdzie taniej, ale jednostkowo to i tak będzie coś koło 60-80 zł bo najzwyczajniej nikt sie nie będzie bawił za
60-80 zł


@I_try_to_talk_to_you: no tyle by mnie urządzało. Gorzej, że nie mam kiedy za tym jeździć, może we wtorek się do jednego warsztatu wybiorę, gdzie wydechy robią.
Pierdoła, to jest do podłączenia zaworu z nagrzewnicy w aucie, oryginału nie kupisz, używki nie dostaniesz chyba że z cąłą nagrzewnicą a podróbkę chińską miałem w rękach i nie zaryzykuję bo się rozpadła przy zakładaniu xD
@I_try_to_talk_to_you: wysłałem "zapytanie" do firmy, co wycina laserami, wodą itp. chyba w czwartek z prośbą o określenie kosztów, ale mnie olali xD

No szczelność to pikuś, byle zgrubsza proste to było... druga przylga, ta istniejąca i tak jest z plastiku, silikon czerwony jakiś do tego i z głowy by było.
@I_try_to_talk_to_you:

wpadłem na pomysł jak to zrobić taniej. Około 50zł kosztuje arkusz blachy miedzianej 10x20cm o grubości 3mm (modelarstwo). Miedż jest łatwa do obróbki i jako materiał się nada. Wytnę ręcznie kołnierz, być może zrobię dwa, żeby całość była grubsza i je razem zalutuję na krawędziach. Wytnę otwór i dolutuję kawałek rurki miedzianej.
Powinno to zadziałać :)
@yourij: a to powinno być ok, bo chłodnica chyba jest polutowana z miedzi albo kiedyś były tak robione, ale to wtedy bezpieczniej użyć technologi stosowanej do lutowania rurek od ogrzewania w domu (to chyba jest zimny lut czy coś takiego) kiedyś to robiłem z kumplem, ale już nie pamiętam m( ͡º ͜ʖ͡º)