Wpis z mikrobloga

4 113 - 1 = 4 112

Tytuł: Droga królów
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★★★★

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść...

Powiem szczerze, że nigdy nie byłem fanem gatunku, do przeczytania skłoniła mnie tylko ocena 9/10 na próbce kilku tysięcy recenzji. Jak się okazało tak wiele osób nie mogło się mylić bo książka jest wybitna. Autor stworzył niesamowity świat i arcyciekawą historie. Przy tym autorze George Martin wydaje się być grafomanem choć to zupełnie inne książki. Szkoda zresztą strzępić ryja, to trzeba przeczytać. Autor wypuszcza tomy po 1000 stron więc jest co ;)


#bookmeter #fantastyka
L.....e - 4 113 - 1 = 4 112

Tytuł: Droga królów
Autor: Brandon Sanderson 
Gatune...

źródło: comment_4JplzqYoCyTvssARSV1idIui7WiaWuCR.jpg

Pobierz
  • 33
@LibertyPrime: Czytałem, że najlepiej zacząć Archiwum po przeczytaniu reszty książek Sandersona, bo są jakieś odniesienia czy też łatwiej jest zrozumieć pewne rzeczy(strzelam, że chodzi o te Shardy i całe Cosmere). Nie żeby to było konieczne. Jak na razie mam za sobą "tylko" wszystkie części Mistborna.

Gdyby nie to, że chcę przeczytać Gaimana na #mirkomole i chcę dokończyć Demoniczny Cykl od Bretta(raczej nie polecam, ale tak mam, że jak już coś zacząłem
@LibertyPrime: Książka jest wybitna to racja, ale według mnie Z mgły zrodzony tzn cały cykl Ostatnie imperium jest lepsze, tak że polecam bardzo. Natomiast Elantris w ogóle mi nie siadł w połowie przestałem czytać. A i zapomniałem dodać Siewca wojny mistrzostwo !