Wpis z mikrobloga

Jak myślicie kupować MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB za 1000zl z groszami, czy dopłacić 100zl do wersji 8GB? A może coś innego? Kupuje tak mniej więcej na 4 lata, zależy mi na ciszy(koniecznie pół-pasywna), chłodzie, 2 x display port. 1000zl mam do wydania, bardzo niechętnie jeszcze wyskrobie jakieś drobniaki. Jestem raczej niedzielnym graczem, w zimę pewnie trochę więcej bym pograł, a HD5770 już niedomaga. Rozdzielczość FHD(2 monitory, może 3 dokupię)
#pcmasterrace #komputery
  • 18
@Sofa: @Vasek: miało być 800zl, ale uznałem ze warto dopłacić do rx470/gtx1060 3gb. Gdzieś się trzeba zatrzymać. Kwestia czy to się opłaci, ewentualnie czy RX470 8GB będzie szybszy niż RX480 4GB za 3 lata gdy gry będą wymagać większej ilosci pamieci.
@Vasek: mi to w sumie rybka, chociaż mam sentyment do czerwonych, nigdy problemów nie miałem. Problem tylko z tym że dobry GTX 1060 6GB to już min 1300zl, a 3GB wydaje mi się jakies dziwne.
@zenon1002: dzięki za info, ale chciałbym już teraz kupić, bo później zacznę czekać na coś innego albo się rozmyślę @fractiioN: Sapphire miałem, mam HIS-a i rzeczywiście jakość świetna, ale jak przeglądałem testy to Ten MSI gaming X wydaje sie najlepszy jeśli chodzi o trzymanie zegarów, temperatur i ciszy. Chyba więc jednak przekonałem się do tego modelu 4GB, a raczej nie ma żadnego powodu dla którego byłaby to nieopłacalna opcja i
@Xerlathoatl: Dzięki. W tej cenie to super. Tylko na frazpc z recenzji wynika ze grzeje się i głośno chodzi. Pooglądam te materiały video, zapowiadają się spoko. Ale może rzeczywiście poczekam, muszę jeszcze do wymiany procesor (na razie 3258@4,4GHz) to te pare dni się wstrzymam, a postaram się sprzedać tego HD5770 może ktoś się połasi.
@bendyz: Nie słuchaj @Vasek, bo źle mówi.
Pakowanie się w kartę z 3GB VRAMu, gdzie już dziś masa gier potrafi tyle alokować, to głupota. 4GB to minimum.

Jak chcesz przyoszczędzić, to jest RX 470 4GB - w jego przypadku 8GB jest raczej bez sensu.
Ciut droższy, ale też sporo wydajniejszy jest RX 480 4GB i jeśli mówimy o kwocie ok. 1000zł, to będzie to najlepszy wybór.

Natomiast jeśli już bierzesz
@Vasek: @Krople_do_nosa: Chłopaki ale pamietacie że dla mnie baaaardzo ważna jest kultura pracy? boję się ze jak kupię karte najwydajniejszą za daną kasę to będe się później tylko wkurzał. U mnie najgłośniejsze są skręcone na min 3 x 140mm wiatraki i tak chcę to zostawić. 3GB odrzuciłem na samym początku(ale ten Asus Geforce to trocję kusi, szczególnie że chcę Shadow Warrior 2 sobie kupić i tak.). Ale dobra poczekam do