Wpis z mikrobloga

Miraski, jaki telefon od #xiaomi do 1000zł? Wymagane jest min. 3GB RAMu, 16GB ROM + karta lub 32GB+ bez karty, dosc pojemna bateria (bezpieczne dwa dni sredniego uzytkowania), ekran do ok. 5cali (idealnie 4.5" ale nie spotkalem nigdzie). Generalnie telefon na kilka lat, wiec wsparcie tez sie przyda. Myslalem nad Xiaomi mi4s, ale slyszalem cos ze ten lubi sie znikad rozgrzac, a elektronika wiadomo - nie lubi nadmiernego ciepelka. Moze cos innego wartego uwagi sie jeszcze znajdzie?
  • 16
@TyrionKanister: dokładnie nie pamiętam, z tych 32GB powinno być lekko ponad 25 dostępne, ale telefon ma też slot na kartę microSD zamiast karty sim(w sensie: albo 2x karta sim(microsim+nanosim) albo microsim+microSD w miejsce nanosim)

bateria wytrzymuje u mojego ojca 2-3 dni przy ciągle włączonym wifi+dane mobilne(bo nie chce mu się przełączać jak z domu wychodzi xD)
@TyrionKanister: tak, Note 4 ma procesor Mediateka który nie upublicznia sterowników przez co poza oficjalnym oprogramowaniem raczej nie zainstalujesz innego

a z procesorem Qualcomma, czyli snapdragonem inna sprawa, ja np dzięki temu że qualcomm upublicznia sterowniki mogę na mojego redmi 1s wgrać androida 7.0 (a oficjalny to 4.4.4)
@FLAC: wlasnie o takich niuansach chcialem sie dowiedziec m. in. :) Dobrze wiedziec
@thebarto: i kupic iphone'a? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi L920 dlugo sluzyla, przeszlo 4 lata, takze zadowolony jestem, a wydalem chyba jakos 800zl. Faktem - uzywke - ale w stanie ideolololo