Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów:
#internet #informatyka
Mam do was #pytanie #pytaniedoeksperta takie trochę z kategorii #kiciochpyta i #csiwykop .
Natrafiłem na lokalną stronkę gdzie jest sobie takie tam sobie forum:
http://lokalna.info/index.php/forum/12-wymiarki
Ludzie tam urządzają sobie festiwal obrzucania się błotem jakby to był jakiś kolorowy proszek na świecie Holi w Indiach.
Myślę że robią to tak radośnie, ponieważ, prawie wszystkie posty są wrzucane jako anonimy. Gdzie jako osoba zewnątrz kompletnie niekumań kto w kogo, za co, i dlaczego .
Przechodząc do meritum.
Czy ci ludzie są faktycznie anonimowi, czy istnieje jakiś sposób aby sobie się dowiedzieć i pooznaczać ( nie wiem strzelam np po ip ) kto, co wypisuje ?
  • 14
@sowiq: a w jaki sposób ?
w internecie trafiłem na takie coś:

_Z tego co mi wiadomo jest taki program. Faktycznie ma w nazwie Ariadna i cały jego ciekawy niuansik polega na tym, że kiedy chcesz namierzyć wpisującego to musisz go złapać na "wędkę". Więc na takim forum jak to wystarczy wpisać posta o kontrowersyjnym tytule i wszyscy co się wpiszą w tego posta jako odpowiedzi sa już do namierzenia. To
@Furdi: ta Ariadna to raczej bujda. Komunikacja jest klint-serwer, więc Ty jako drugi klient nie masz na to wglądu. Najszybciej będzie wybrać się do prawnika i ruszyć to sadownie. Sam mógłbyś wrzucić jakiś obrazek który trzymasz na własnym serwerze na to forum i po logach patrzeć jakie IP go widziały, ale to wiele Ci nie da.
@wajdzik: dzieki za prostą i sensowną odpowiedz.
Sytuacja na szczeście nie wymaga prawnika.
Potwierdz mi czy dobrze wnioskuje. Na takim forum jak to, gdzie co drugi przedstawia sie jako anonim nie da rady jakoś połapać multikont ?
@Furdi: admin strony może (też nie w 100%) dojść do tego kto jest kim. Zwykły user już ma dużo trudniej. Praktycznie zostaje Ci podejście 'sojcologiczne'. Szukanie podobnych zwrotów w wypowiedziach, błędów, zaczynają zdania od małej litery itp. Czasem takie fora (tutaj tego nie widzę) mają informacje z jakiej przeglądarki i jakiego systemu korzysta użytkownik - na podstawie tego też mozna zgadywac kto jest kto.

Mówiąc jednak uczciwie - sam nic nie