Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem #xiaomi mi5 3/32gb. Od telefonu oczekuję możliwie jak najlepszej jakości dźwięku słuchając na słuchawkach, dosyć ładnych zdjęć i płynności działania, poza kilkoma aplikacjami portali społecznościowych nie będę zaśmiecał telefonu grami.
1. Gdzie najlepiej zakupić ten model? Media Expert - 1699zł, xkom 1799zł, przy tych cenach zastanawiam się nad odłożeniem i zakupem Iphone 6s. Jakieś alternatywne sklepy?
2. Jeżeli sprowadzić miałbym go z Chin to jak wygląda sprawa Vat i gwarancji?
3. Czytałem pod tagiem, że trzeba podać numer telefonu żeby uzyskać jakiś kod, nie za bardzo się w to zagłębiałem, ale chciałbym po otworzeniu pudełka, włożyć kartę sim i korzystać z telefonu w miarę normalnie.
4. Czy Xiaomi dla zwykłego laika, który przesiada się z telefonów galaxy, jest odpowiednim wyborem?
5. Szczerze polecacie czy lepiej odłożyć i kupić w/w iphone 6s?
  • 14
@a_v3ng3r Ibuygou masz 1200zł z gwarancją 2 lata w PL. Aliexpress u Goldwaya 1050zł bez gwarancji. Obie opcje mają ubezpieczenie od VATu (czyli nic więcej nie doplacisz). Co do Mi5 to wszystko spoko oprócz baterii która jest słaba i wolnego działania Chrome(chociaż podobno to naprawili).
@a_v3ng3r:
1. Najlepiej w Chinach, 250$ to dużo taniej niż w polsce..
2. .. nawet po ewentualnym naliczeniu VAT 23%. Gwarancja wiąże się z wysyłką tel do Chin, długość zależy od sprzedawcy.
3. Trzeba odblokować bootloader, później wgrać ROM Miuipolska (albo global rom), Jak nie umiesz sam to kogoś poproś. Instrukcje masz tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/
4. Raczej nie będzie problemu, jednak każdy jest inny. MIUI jest bardzo fajne, ale jak każda nakładka
@kermittos: Jest mocno przeciętna po prostu jak na flagowca (tak, ja wiem, flagowiec = duża wydajność, duża wydajność = duży pobór energii, ale przy intensywnym użytkowaniu Mi5 potrafi nie wytrzymać od rana do wieczora).
@donthateme: Zgodzę się, na najnowszych wersjach miui 8 jest bardzo średnio z baterią, ale na miui 7 spokojnie da się uzyskać 6-7h sotu w ciągu 2 dni. Z tego co czytałem to jest to przypadłość miuipolska/xiaomi.eu, podobno na globalu jest ok.
@a_v3ng3r: Jeśli zależy ci na czasie, to mam na sprzedaż nową sztukę z gwarancją 2 lata w Polsce (z Ibuygou). Odblokuj priv, żebym mógł podać link do aukcji i więcej szczegółów