Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #ksiazki #oszukujo

tl;dr


Jako że wyjątkowo nie lubie oszustów zdecydowałem się opisać działanie popularnej księgarni internetowej - dobre-ksiazki.com.pl

W ramach krótkiego wstępu, planowałem zakup jednej książki i porównałem jej cenę na ceneo. Najtaniej było w wyżej wspomnianej księgarni, zamawiałem już tam wcześniej kilka razy i wszystko przebiegło w sposób poprawny, tak więc dodałem książkę do koszyka i zobaczyłem że cena książki w koszyku nie pokrywa się z ceną książki podaną na ich stronie jak i na stronie ceneo.
Przykład dla książki Biesy: http://imgur.com/a/gBN3s cena książki na stronie 30.56 zł, natomiast cena dodanej już do koszyka książki 32.43 zł.
Sprawdziłem jeszcze kilkanaście pozycji, dla których księgarnia dobre-ksiazki.com.pl miała daną pozycję najtaniej w ceneo i w każdym przypadku cena w koszyku była większa!

Przed napisaniem tego posta napisałem do nich maila z prośbą o wytłumaczeniem zaistniałem sytuacji i w poniedziałek jak spojrzałem na skrzynkę nie dowierzałem w to co zobaczyłem, pracownicy tej księgarni chyba nie są zbytnio into internety i każdy mail z ich wewnętrznej konwersacji otrzymałem także ja xD tak więc przedstawiam ostatni screen z ich rozmowy, który odpowiada na zadane przeze mnie pytanie: http://imgur.com/a/ZwHjl

No cóż wszystko jasne, po prostu oszukują podając taką cenę na ceneo żeby ich księgarnia była pozornie najtańsza, ciekawie jak wiele osób nacięło się na to i nie sprawdzili w koszyku rzeczywistej ceny produktu.

Ze swojej strony już więcej nic tam nigdy nie zamówię i mam nadzieję że kilku z Was także wybierze inne księgarnie :)
  • 104
@Snoxik: raczej nic nowego. Zorientowałem się w tym, jak robiłem poważniejszy zakup i chciałem skorzystać z planetplus.pl bo mają 5% caschback . Przy wejściu przez planetplus.pl była inna cena niż przez ceneo.pl sprawiająca, że z caschback nie opłacało się korzystać. Z podobną sytuacją spotkałem się na aliexpress, z tym że tam niektóre oferty w ogóle nie pojawiały się w wyszukiwarce przy wejściu przez planetplus.pl
Podobnie przedstawia się wymiana e-maili między moderatorami wypoku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

najbezpieczniejszym wytlumaczeniem bedzie zignorowanie takich bledow i nie ciagniecie tematu, a jak zaczna drazyc temat, to napisac, ze przekazalismy problem do michaua i dzialu technicznego i czekamy na odpowiedz... i czekac, az sie uzytkownicy znudza czekaniem na odpowiedz.
@alasicannotswim: dla atencji to bardziej na mirko się dodaje niż na główną ;)
A co do szkalowania to możliwe, że źle rozumiem znaczenie ,,mówić o czymś źle, zaprzeczać wartości czegoś; znieważać;". Oczywiście urazy nie ma ;)