Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #ksiazki #oszukujo

tl;dr


Jako że wyjątkowo nie lubie oszustów zdecydowałem się opisać działanie popularnej księgarni internetowej - dobre-ksiazki.com.pl

W ramach krótkiego wstępu, planowałem zakup jednej książki i porównałem jej cenę na ceneo. Najtaniej było w wyżej wspomnianej księgarni, zamawiałem już tam wcześniej kilka razy i wszystko przebiegło w sposób poprawny, tak więc dodałem książkę do koszyka i zobaczyłem że cena książki w koszyku nie pokrywa się z ceną książki podaną na ich stronie jak i na stronie ceneo.
Przykład dla książki Biesy: http://imgur.com/a/gBN3s cena książki na stronie 30.56 zł, natomiast cena dodanej już do koszyka książki 32.43 zł.
Sprawdziłem jeszcze kilkanaście pozycji, dla których księgarnia dobre-ksiazki.com.pl miała daną pozycję najtaniej w ceneo i w każdym przypadku cena w koszyku była większa!

Przed napisaniem tego posta napisałem do nich maila z prośbą o wytłumaczeniem zaistniałem sytuacji i w poniedziałek jak spojrzałem na skrzynkę nie dowierzałem w to co zobaczyłem, pracownicy tej księgarni chyba nie są zbytnio into internety i każdy mail z ich wewnętrznej konwersacji otrzymałem także ja xD tak więc przedstawiam ostatni screen z ich rozmowy, który odpowiada na zadane przeze mnie pytanie: http://imgur.com/a/ZwHjl

No cóż wszystko jasne, po prostu oszukują podając taką cenę na ceneo żeby ich księgarnia była pozornie najtańsza, ciekawie jak wiele osób nacięło się na to i nie sprawdzili w koszyku rzeczywistej ceny produktu.

Ze swojej strony już więcej nic tam nigdy nie zamówię i mam nadzieję że kilku z Was także wybierze inne księgarnie :)
  • 104
@yoreciv: Szkalować to niesprawiedliwie źle o kimś mówić, mówić o kimś nieprawdę. Skoro oni robią takie rzeczy, to nikt ich nie szkaluje, twierdząc, że oszukują:) Z tą atencją to miał być taki żart, ale grypa i bardzo nie into jokes dzisiaj:(
pozdro
@alasicannotswim: Ze sjp. Twoja definicja podchodzi pod częściej używaną, moja (która nie zawiera części z mówieniem nieprawdy) pod rzadszą, jednak wciąż wpisaną jako aktualną :D
Również pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia, mnie też choróbsko trzyma :/
@Ancora: nie mam podjęcia czy taka sytuacja podlega zakresem pod UOKiK. Szczerze szkoda mi jest tylko osoby, która zajmuje się odpowiedziami na takie maile jako że nic nie zawiniła, screen maila jest skierowany właśnie do niej od obstawiam jakiegoś developera
@AVAW: pozwolę sobie przytoczyć moje komentarze ze znaleziska:
1. "ciekawe, właśnie sprawdziłem w trybie prywatnym i rzeczywiście cena z ceneo zgadza się z tą w koszyku.
Czy zamawiałeś wcześniej na tej stronie książki?
Zastanawiam się czy to może nie być spowodowane sytuacją, w której klient po raz pierwszy wchodzi na ich stronę i tylko wtedy cena w koszyku zgadza się z tą z ceneo."

2. rozumiem, ale w moim przypadku kiedy