Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

W gwoli ścisłości. iPhone 6SPlus ładuje się około 3h (mam, to wiem), ale jego screen on time to średnio 10h. Więc Wolniejszy czas ładowania z pewnością większość osób potraktuje jako wadę, jednak ci którzy znają podstawy fizyki wiedzą, że zbyt szybkim ładowaniem można skracać życie baterii (wyższe natężenie, wyższa temperatura a litowo-jonowe baterie raczej są wrażliwe na ciepło :).

To tyle.
@to_jest_chyba_kurcze_zart:
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Miałem One M9 z QC2.0, nie przeczę ze QC to zła rzecz, po prostu skraca życie baterii i co z tego ze szybko ja ładuje jak skracam jej żywotność? W Moto X Style możesz wyłączyć szybkie lądowanie i jest to zalecane aby przedłużyć życie baterii. Z Androidem jest ten problem ze mimo znacznie większych baterii działa krócej niż iPhone - sprawdzone 6s+ vs. M9 gdzie M ma większa baterie :),
@byrd: schowaj się trollu z powrotem do piwnicy, bo w komentarzach są jedynie fakty

żałosne są te ciągłe wojenki

nie ma produktów idealnych i warto obiektywnie oceniać wady i zalety
@RaV_Oyabun: jakie fakty? chyba mity które powstały 10 lat temu i do dzisiaj sie trzymają nie wiadomo czego xd

chyba że mówisz o drugim komentarzu no to faktem jest że applefagi cierpią na straszne wyparcie i nawet przy podaniu im czegoś na tacy toczą pianę z ust i sie zapierają przy swoim
@Rupertciak: rzeczywiście

film pokazuje suche porównanie czasu ładowania trzech różnych telefonów, które wygrywają oba z androidem

a co w komentarzach?

HAHA ANDROID SUCKS, ANDROID SLOW, FUCK ANDROID
@byrd: Masz urojenia, nikt nie napisał ze Android sukcs, tylko wypowiedział swoje zdanie. Jeśli mój pierwszy post odebrałeś jako ból duoy to oznacza ze w Twoim mniemaniu nie da się mieć innego zdania niż iPhone do dupy a Andorid to cudo. Konkludując napisałem jedynie, ze istotnie iPhone ładuje się wolno, ale rekompensuje to długim screen on time, niejednokrotnie dłuższym niż inne telefony. A napisanie ze QC skraca życie baterii to nie
ale ja pisałem o komentarzach pod filmem na yt


@byrd: xD to w takim razie zaszła drobna nadinterpretacja... ale jaki sens jest w ogóle brać pod uwagę komentarze dzieciaków bawiących się w hejterskie wojenki? przecież internet jest zasypany taką patologią pod prawie każdym porównanie typu xbox vs ps, samsung vs apple...
Przynajmniej nie wybucha;-) A tak serio to nie wiem jak inni ale ja ładuję w nocy lub w trakcie pracy więc może się ładować nawet 8h do pełna jak dla mnie;-) Potrzeby błyskawicznego naładowania do pełna w życiu jeszcze chyba nie miałem więc osobiście cenię bardziej żywotność baterii niż szybkość jej ładowania. Jeśli szybkość ładowania nie ma wpływu na żywotność to oczywiście lepiej naładować szybko niż wolno.
wystarczy iphona (przynajmniej tego duzego) podpiac do ładowarki ipada (moja z ipada 1 ma 2.1A) albo innej podobnej i czas ładowania skaraca się o połowe. Korzystam w ten sposob od nowosci ładujac telefon codziennie i nie dbajac o baterie i w 6+ pojemnosc po dwoch latach spadla mi do 89%. Ładujac zwykła ladowarka iphonowa czas ladowania 3000mAh w 6+ był by podobny do tego na filmie. Samsung i google maja tu mocniejsze
@Maestro333: ale ja mam 5S i też można go ładować ładowarką ipada (2,1A), z tym, że producent tego nie zaleca

a co do testu, to powinny być ładowane jakąś uniwersalną ładowarką usb 1A i wtedy wyniki byłyby bardziej zbliżone zapewne
@Maestro333: ja swojego też od nowości ładowałem ładowarką od ipada (air2) i wydaje mi się, że nie pomogło to baterii bo ta zachowuje się dziwnie... czasami jest kilka % podłączam do łądowania i od razu skacze do 30%, kilka razy spadła mi do zera podczas intensywnego użytkowania ale mając jeszcze koło 40-50%. Nie wiem czy przyczyną jest ładowanie w zasadzie tylko ipadowym zasilaczem czy może i tak by tak miał;-)