Wpis z mikrobloga

Mirki, mam prośbę/zlecenie.
Mam małe problemy z moim #laptopy
Mieszkam za granicą, nie mówię w lokalnym języku i boję się go tu oddać to serwisu. Z resztą nie mogę za bardzo, bo pracuję zdalnie i go potrzebuje codziennie.
Moje pytanie: czy ktoś by mógł się podłączyć ze mną przez TeamViewera i zdiagnozować lapka? Oczywiście nic za piękne oczy, opłacam usługę, najlepiej jakby ktoś mógł wystawić fakturę.
A to moje objawy mojego Lenovo:

1) pracuję głównie przy użyciu komunikatorów (Skype lub Zoom) i chyba to dla niego wymagające i czasami się grzeje. Problem w tym, że czasami uruchamia się wentylator, laptop się chłodzi i wszystko gra. Ale częściej grzeje się tak, że aż parzy, wtedy się resetuje. Po resecie, wentylator chodzi jak szalony wszytko ładnie chłodząc. Szkoda, że w między czasie przerwałam połączenie z klientem (dzięki kochane Lenovo ;-p).
To jest mój główny problem.

2) czasami w trakcie użytkowania klawiatura przestaje reagować. Nic, nawet numlock czy capslock. Pomaga ponowne uruchomienie.

3) Windows po aktualizacji nie wykrywa napędu DVD. Próbowałem sposobów podanych w Google ale poległem.

Czy jakiś biegły Mirek chciałby się podjąć, jaki orientacyjny koszt diagnozy online?
#naprawalaptopow #naprawakomputera
źródło: comment_yyhFGnYi5T0isOP6aXEklRVPqDE9lJa4.jpg
  • 6
@gieszczu: objawy wskazują na przegrzanie i puszczenie lutów. Będzie trzeba odkurzyć układ chłodzenia. W najgorszym wypadku, jeśli się już wentylator nie włącza i dochodzi do resetów, to raczej jego wymiana.
Wykrywanie DVD to albo taśma, albo BIOS.
Żaden z opisywanych objawów nie pasuje do pomocy zdalnej przez TeamViewera - szkoda Twojej kasy. Kombinuj kogoś do naprawy.