Wpis z mikrobloga

Moje miasto #gdansk
Takie piękne.

#zdiz taki #!$%@?

Ale po kolei.

Poruszam się autem, które należy do mojego teścia. Jeżdżę w różne miejsca i w różnych miejscach parkuję. Często parkuję a i owszem w strefach płatnego parkowania, ale niewłaściwie oznakowanych (brak oznaczeń poziomych).
Jako świadomy i szanujący prawo obywatel nie poczuwam się więc do płacenia za parkowanie w tych miejscach.

I tutaj zaczyna się cała historia. Zebrało się trochę tych wezwań do uiszczenia opłaty za wycieraczką więc wystosowałem pismo do ZDiZ, że jako użytkownik danego pojazdu proszę o przesłanie zestawienia wystawionych wezwań wraz z dokumentacją fotograficzną. Po dłuższym czasie otrzymałem paczkę na którą grzecznie odpowiedziałem, że jedno z 9 jest zasadne. A pozostałe 8? Generalnie mogą sobie podetrzeć pupę i w zasadzie ich dochodzenie nosi znamiona przestępstwa z art. 286 KK.

I od tego czasu cisza aż do dzisiaj, gdy teściu otrzymał 9 wezwań do zapłaty :)

Iiiiii. Będzie zabawa, będzie się działo!

Jutro lecę złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa :)

Hihihi. A pieniędzy ode mnie i tak nie zobaczą.
  • 115
  • Odpowiedz
@sulkov: Brawo! W Warszawie też #!$%@? twardo walczą. Nie płacę bo stawiają nieprawidłowe znaki pionowe. Poziome już nauczyli się malować, ale metalowe droższe w wymianie. Wysyłam im odwołania z brzmieniem ustawy, wyglądem znaku, stanowiskiem ministra infrastruktury i zdjęciem wadliwego znaku, a oni swoje. Czekam co dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sulkov: pokaż na street view jak wygląda jedno z takich miejsc, na których bezprawnie pobierane są opłaty (na których parkujesz i nie płacisz, bo są źle oznakowane).
  • Odpowiedz
@sulkov: Sugerowałem się @Polinik: który napisał, że "każde jedno miejsce musi być oznaczone", a więc jedno miejsce = jeden samochód = jeden prostokąt.

Na powyższym zdjęciu jedno miejsce = wiele samochodów, ale rozumiem już, że to jest poprawne oznaczenie.
  • Odpowiedz