Wpis z mikrobloga

@BaronOpryskus: jak wymieniles uklad i nadal dupa to zle go wlutowales. nie ma co cudowac, zdejmij uklad i zobacz co zje... :) ew uklad byl uszkodzony. sa udostepnione dumpy wiec mozesz nandy jeszcze zaprogramowac ale imo to uklad masz uwalony
  • Odpowiedz
A masz jakieś doświadczenie z wymianą tego układu? Mam jeszcze u siebie TX-NR 509 i TX-NR616 które wciąż posiadają stary układ DSP. Gdy sprawdzam wersje oprogramowania, to też wyświetlają sie same ??????
Oba amplitunery zostaną mi naprawione przez serwis w UK bo załapały się jeszcze na darmową naprawę.
Układ był nówka sztuka, podczas wlutowywania delikatnie nim poruszałem na lewo i prawo i odczuwałem opór więc zakładam że jest dobrze wlutowany ale 100%
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: jak ruszasz ukladem a masz zero doswiadczenia to zakladalbym ze zwarcia w kulach porobiles. druga sprawa to gowniane uklady, pewnie taki sam model kupils, a nie wersje poprawiona ktora jest wymieniana w serwisach onkyo.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Kupiłem układy juz wersji poprawionej przez producenta czyli ...DZBK a nie BZBK. Co do wlutowania to może i masz racje,szkoda że nie idzie tego w łatwy sposób sprawdzić.Dostałem info, że to właśnie pamięć się programuje a nie sam układ.Mam dumpa dla tego modelu tylko że nie wiem jak się za to zabrać, jaki programator potrzebuje i w które miejsce na płycie hdmi należy go podłączyć.
  • Odpowiedz
tylko że nie wiem jak się za to zabrać, jaki programator potrzebuje i w które miejsce na płycie hdmi należy go podłączyć.


@BaronOpryskus: programujesz pamieci nand przez wylutowanie z plyty i umieszczenie w adapterze programatora.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: No to zaczyna się robić ciekawie.. Z instrukcji serwisowej wiem, że zastosowana tam pamięć to NAND256W3A2BN6E w obudownie 48-TSOP. Czy taki programotor dałby rade ? ProMan
Z opisu wygląda, że raczej tak. Załóżmy że mam go podpięty po komputer a wylutowana pamięć siedzi już w programatorze.Czy teraz wystarczy otworzyć soft-> open->wybrać plik .bin -> start czy może trzeba jeszcze wpisac jakieś komendy?
  • Odpowiedz
A wiesz może, do czego służy SPI FLASH ?


@BaronOpryskus: do przechowywania informacji? Ogolnie serwisuje rozny sprzet(amplitunery onkyo tez mialem w swoich rekach) ale jak pytasz o takie rzeczy(nand, programator, sposob programowania ukladow etc) Odeslij ten sprzet do serwisu jezeli obejmuje go akcja serwisowa. Przynajmniej wroci sprawny ;)
  • Odpowiedz
Wiem co chcesz przez to powiedzieć :) Ja jestem z tych, co do końca próbują zrobić coś samemu. Sprzęt docelowo miał być na sprzedaż, więc sama cena amplitunera+wysyłka+naprawa w serwisie (nie kwalifikuje się do darmowej naprawy przez Onkyo) wyniosłaby więcej niż mógłbym za niego dostać.
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: no to troche porwales sie z motyka na slonce. Ogolnie zazwyczaj wymiana ukladu i wraca do zycia. Mogl sie jeszcze po drodze wywalic firmware i trzeba go przeprogramowac za pomoca programatora i sprawnego(pewnego) dumpa. Jezeli ampli miales z allegro/olx/ebay i ktos juz je rzezbil to temat sie rozciaga. Do tego uklady niewiadomej jakosci. Jezeli dysponujesz choc jedna sprawna sztuka to przelutuj uklady po kolei i zweryfikuj ich stan. Wowczas jedna
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: Raczej lutuj uklady z ali do sprawnego amplitunera(plyty hdmi), zeby potwierdzic ich sprawnosc.
W druga strone moze okazac sie, ze nadal cos bedzie nie tak i nadal nie bedziesz mial pewnosci co jest co.
  • Odpowiedz