Wpis z mikrobloga

@BarekMelka: znaczy, ja się z nim nie zgadzam. Nie używa żadnych danych i faktów na to, co mówi. Czasem śmieszny. "Ktoś mi ukradł laptopa z zapisaną książką dzień przed wydaniem" xdd. Pytam się tylko co sądzicie o ich poglądach na lustrację.
@stekelenburg5: a czemu nie zrobiono weryfikacji sądów powszechnych na takich samych zasadach jak w SN? Czy np. Andrzej Olechowski lub Bronisław Komorowski powinni nadal być tak szanowani jak wiemy o ich związkach z WSI?
@Hoduranos: Wyświechtanie powiedzenie, ale pasuje. "Wylanie dziecka z kąpielą". Lista Wildsteina, czy też Macierewicza obejmowała także ludzi, którzy byli rozpracowywani przez SB, a także ludzi, którzy nigdy nie donosili, a zostali dopisani przez sB-ków jako TW, by podnieść swoją statystykę.
WSI. Zamiast zweryfikować i po cichu przeprowadzić lustrację, debile politycy podali do publicznej wiadomości nazwiska agentów, a także ich informatorów w obcych krajach.
@stekelenburg5: no, chyba osoby, które pracowały w Służbie Bezpieczeństwa nie powinny pełnić funkcji publicznych. Chociaż, jeżeli ktoś był tylko biurowym urzędnikiem, to nie powinien być usuwany.
@Chrystus: a co sądzisz o tym, że często przywołuje się "pełne upublicznienie" danych agentów STASI w NRD jako wzór?
Co sądzicie o likwidacji WSI


@Hoduranos: To tak jakby stwierdzić, że w Policji pracuje wielu łapowników, można tam spotkać wtyki mafii i widać dziwne przeplatanie policji z biznesem. W związku z tym likwidujemy z dnia na dzień policję a do czasu stworzenia nowych formacji ich zadania przejmie straż miejska.
@Hoduranos: Nie znam żadnych opracowań. Wszystko co wiem to z artykułów. Artykułów o problemach ludzi, którzy znaleźli się na owej liście. Jak zgłosili sprawę do IPN o autolustrację to ta po roku dwóch łaskawie je przeprowadzała i przyznawała im rację.
A jeśli chodzi o WSI to chyba Macierewicz nawet powiedział, że chociaż w jego raporcie byli wymienieni agenci i ich informatorzy z imienia i z nazwiska, to nic wielkiego się nie