Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@szaremyszki Nie, nie ma turbiny.

@hrumque No wlasnie nie wiem co to. Ostatnio przypadkiem to odpialem, silnik lapal lewe powietrze i hamulec byl twardy. Wpialem i wszystko przeszlo. Teraz znowu sa probemy, powyzej 3k wyskakuja bledy wypadnietego zaplonu na roznych cylindrach. Znowu hamulec stal sie twardy... swiece wymienione, cewka przelozona, przeplywomierz i sondy dzialaja.
Nie wiem czy gdzies glebiej nie ma pekniecia ale cholera wie od czego to i co maja z
  • Odpowiedz
@maqs7: hamulce mają to z tym (albo ewidentnie z twoim problemem), że wspomaganie hamulców jest "zasilane" podciśnieniem w kolektorze dolotowym. Jak masz lewe powietrze i brak szczelności - to nie ma podciśnienia, i nie ma wspomagania, pedał twardy bo nic go nie wspomaga - depczesz wprost po klockach, których siłą pedalską ruszyć nie ciężko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hrumque Na forach znalazlem sporo podobnych problelow, ludzie wymieniali co sie dalo, inni proponowali co jeszcze. Niestety nikt nie pofatygowal sie i nie podzielil przyczyna... no chyba, ze na zlom trafily.

@szaremyszki I cholera wie co dalej. Przez 2 dni dalo sie jeszcze delikatnie jezdzic ale dzisiaj balem sie, ze nie dojade.
  • Odpowiedz
@maqs7: jedź do NORMALNEGO MECHANIKA a nie do wróżki "może to wymienimy, może tamto". Taniej jest raz a dobrze naprawiać to co jest zepsute, niż na pałę i na rady z internetów wymieniać co popadnie...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hrumque Bylem juz u jednego. 2 godziny grzebania, komputer itd. Rozlozyl rece bo czujniki, sondy, przeplywomierz, cewka itd w porzadku.
Skoro tak duzo osob sie z tym meczylo to widac przyczyna moze nie byc oczywista.
  • Odpowiedz
@maqs7: no to dupa a nie mechanik. kąkuter też dupa. by wziął opcoma albo techa... Odpiąłby chociaż "to coś" ale ZAŚLEPIŁ rurkę podciśnienia, to by się dowiedział, czy to w ogóle jest winne. Już nie mówiąc o poszukiwaniu nieszczelności mechanicznie na wodę z mydłem ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hrumque On sie tego nie dotylal. Dopiero dzisiaj samochod wszedl w stan ktory pamietalem i doszukuje sie w tym przyczyny. W poniedzialek jestem umowiony ale warto bylo sprawdzic, czy na instalacj nie jest gdzies peknieta
  • Odpowiedz
@maqs7: Jeśli masz zawór EGR to zobacz jak będzie jeździł z odłączoną wtyczką od tego zaworu. Często w benzynowych oplach to jest przyczyną szarpania.
  • Odpowiedz