Wpis z mikrobloga

@mlglegitnoscopez: Nie no, jeszcze troszkę zostało do roboty, ale ostatecznie kto wie. Bardzo wiele osób jest zawiedzionych Win 8 / 10 i grożą przejściem na Linuksa (xDDDD - wtedy osiągnę sukces), a im więcej gier działa tym lepiej
  • Odpowiedz
@fervi: Nie mówię, że jesteśmy na finishu. Po prostu oglądając ten filmik miałem przed oczami nagranie z próby uruchomienia NFS MW z 2012 gdzie gameplay to był jeden wielki migający ekran z pojawiającymi i znikającymi, różnokolorowymi płaszczyznami :P Ciekawi mnie tylko jakim cudem udało im się uruchomić Talos skoro oficjalnie (przynajmniej tak to rozumiem) zaimplementowane jest raptem 9% dx11 klik.
  • Odpowiedz
jakim cudem udało im się uruchomić Talos skoro oficjalnie (przynajmniej tak to rozumiem) zaimplementowane jest raptem 9% dx11


@mlglegitnoscopez: Może nowa mesa ma z tym coś wspólnego? Trochę nie za bardzo wiem jak to działa dokładnie.
  • Odpowiedz
@androll33: To zależy, choć wątpię. Wine jeśli nie będzie miało zaimplementowanej obsługi calli z danej wersji directa to Mesa nic nie zmieni. Mesa obsługuje już przetłumaczone przez Wine calle z Directa na OpenGL. Z drugiej strony projekty takie jak Gallium nine bazują już na implementacji directa natywnie w mesie przez co wtedy mesa faktycznie może mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
@Jarzyna: Wszystkie gry w które gram działają na Linuxie lepiej niż na okienkach a sam postęp Wine obserwuje z czystej ciekawości bo i tak grafę mam za słabą na granie w najnowsze tytuły :) Jeśli ktoś tylko gra to faktycznie Linux nie jest dla niego.
  • Odpowiedz