Wpis z mikrobloga

A ja się pytam: dlaczego Polska nie powinna dążyć do możliwie najlepszych stosunków z Rosją? Graniczymy z największym państwem świata, a tyłek całujemy USA.
Gdyby Związek Radziecki wciąż istniał, to bym nawet nie pytał, ale obrażeni na Rosję jak długo być musimy? Aż umrą wszyscy, którzy pamiętają II WŚ i lata komunizmu? Jeśli tak, to słabo, bo ja się urodziłem jeszcze w PRL...

#rozkminy do #amerykawybiera2016, bo ja jednak wolę Trumpa, nawet jeśli kuma się z Putinem. Polska też powinna. Może by nam np. skredytowali jakąś elektrownię atomową i prąd byłby nieco tańszy i nie musielibyśmy robić tej #!$%@? zmiany czasu?

#usa #rosja #januszesprawzagranicznych
  • 16
@MaLiN2223: Przeczytaj jeszcze raz. Nie piszę o wychodzeniu z NATO, co byłoby głupie, ale np. mały ruch graniczny z Rosją był w porządku, to nie, teraz, #!$%@?, PiS. Zlikwidowali za Smoleńsk. Rosja aż się zachwiała od tego potężnego ciosu z naszej strony.
Doczytaj o kredytowaniu. Z tańszymi kredytami od pożyczki jeszcze się nie spotkałem.
@Shin ah, no a już myślałem że sobie rozrywkę na noc znalazłem.

@VAndaI wohooo, ale what? Mały ruch graniczny zachwieje naszymi stosunkami z innymi krajami.
Lepiej mieć jednego pewnego średniego sojusznika niż niewinnego dużego.
a po Ukrainie jest tam gdzie jest


@babisuk: Nie jest, bo mamy Szmacierewicza, który np. w sejmie potrafi #!$%@?ć, że Egipt sprzedał Rosjanom Mistrale za $1. No i zamach, wykopki, zaraz się okaże po ekshumacjach, że na ciałach szczątkach ciał znaleziono ślady materiałów wybuchowych itd.
@VAndaI: skąd w ogóle pomysł że USA za Trumpa będą sie kolegować z Rosją? Bo mówi że chce wspolpracowac w walce z isis? To przecież Obama narzekał na nato i zrobił reset relacji z Rosją, nikt mu wtedy nie zarzucał prorosyjskości. Od tamtego czasu relacje jednak sie już znacznie pogorszyły
@VAndaI: skądkolwiek, tylko nie z rosji. nie wiem czy zauważyłeś, ale rosjanie nie myślą w kategoriach biznesowych-dla nich każdy biznes jest tylko okazją do wywierania presji politycznej. tak jest z cenami gazu, tak było z jabłkami-każdy kto handluje z rosją musi mieć świadomosć, że jeśli ruskim coś się w naszej polityce nie spodoba, to bez wahania odegrają się odcinając handel. mogą to zrobić, bo choćby ich obywatele jedli tynk ze ścian,
Gdyby Związek Radziecki wciąż istniał, to bym nawet nie pytał, ale obrażeni na Rosję jak długo być musimy? Aż umrą wszyscy, którzy pamiętają II WŚ i lata komunizmu?


@VAndaI: Złe stosunki z Rosją wynikaja z różnic interesów w obecnych czasach a w mniejszym stopni z przeszłości,chociaż pozostawienie pomników radzieckicj też jest artykuowane jako pierwszoplanowy warunek rosyjskiej strony jeżeli chcemy poprawy stosnuków wzajemnych.
Tu trzebaby pójść na ustepstwa jak Wegrzy. W Budapeszcie