Wpis z mikrobloga

Nie mam słów na to jaka bieda umysłowa siedzi na tym portalu. Znalezisko o kobiecie która została przez 3 dni gwałcona, przetrzymywana w mieszkaniu a gwałciciel wydłubał jej oczy.

Co na to wykopki? Otóż to:

dziwi mnie że jest tutaj tylko oburzenie na kryminalistę - okej, dramat i tu się zgadzam, ale nikt nie wspomniał o drugiej ważnej rzeczy, ta panienka poszła do niego bo "pokłóciła" się ze swoim facetem, ojcem swoich dzieci, więc poszła tam żeby on go pobił, PATOLOGIA, trafił swój na swego :F (nie chce mówić że zasłużyła, ale nie powiem że jest niewiniątkiem:F)

200 plusów

Bardzo czesto w przeroznych przypadkach wina w mniejszym lub wiekszym stopniu jest po obydwu stronach. Ba. Moze byc calkowicie po stronie poszkodowanego (jak chocby wtargniecie na droge przed samochod i uwaga - tez na pasach).


To co zrobil jej sasiad to jedno, ale jak sie z nim zadawala w takich okolicznosciach to niech zachowa sie jak dorosla i zre odpowiedzialnosc. Jeszcze ma czelnosc prosic o pieniadze?

50 plusów

I teraz moje pytanie? Co trzeba mieć w głowie żeby być tak ograniczonym i twierdzić, że adekwatną KARĄ za przyjście na przyjęcie do faceta który się do ciebie podwała był 3 dniowy gwałt i wydłubanie oczu?

Mądralińskim polecam się zapoznać z pojęciem 'fenomenu sprawiedliwego świata' i 'wtórnej wiktymizacji'. I może jak skończycie z gimnazjum do zauważycie że czasem w życiu można robić wszystko dobrze a i tak dostać ostro po dupie. I że za pójście do kogoś na imprezę adekwatną karą nie jest gwałt i wydłubanie oczu.

Wołam mądrusiów żeby nie było: @goraceparofki @KtosKtoSamNieWiesz

##!$%@? #shitwykopsays #4konserwy #neuropa #gwalt
  • 37
@Zgagulec:

Możesz wieczór spędzić:


a) w miłym i sprawdzonym pod względem bezpieczeństwa towarzystwie

b) z osobą, do której masz uzasadnione podejrzenie, że może być agresywna

wybierasz opcję b). Wszak nie masz złych zamiarów. Co może pójść źle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To, że jakiś zwyrodnialec postąpił źle, niemoralnie i popełnił serię przestępstw tłumaczy powyższy wybór?
@KtosKtoSamNieWiesz: Więc nadal uważasz, że ta kobieta ZASŁUŻYŁA na to że jej wydłubano oczy i ogólnie wcale ci jej nie żal? Że ma co chciała? Serio?
Mam nadzieję, że podobne jak dostaniesz kose pod żebro jak wyjdziesz z domu to nie zgłosisz tego na policje, bo przecież ZAWSZE jest ryzyko. I to całkiem duże w porównaniu do piwnicy w której siedzisz. Mogę tak mnożyć przykłady.

@kubica941: I spoko, że jej
@Zgagulec: zgadzam się z Tobą w 100%, obserwuje wykop od kilku lat, wśród młodych jest coraz mniej empatii, nie chodzi tylko o kwestie kobiet. Mnie to trochę przeraża, rośnie społeczeństwo żądne krwi, współczucie jest oznaką "lewactwa". To jest tendencja, wg. mnie będzie coraz gorzej, ten kraj stanie się nieznośny do mieszkania i życia w nim. Mieszkałem 8 lat za granicą, wróciłem, ale zamierzam teraz wyjechać z tego syfu już na zawsze.
@Zgagulec: a gdzie ja mówię że zasłużyła. Nikt tu nie mówi czy zasłużyła czy nie (bo oczywistym jest że nikt nie zasługuje na takie traktowanie), tylko wszystkich zadziwia fakt pójścia sam na sam do faceta który już raz próbował ją porwać.. Serio przecież to jest #!$%@? nieodpowiedzialne w #!$%@?, ta kobieta ma dziecko, które powinno jej zostać odebrane bo z odpowiedzialnością i logicznym myśleniem to się chyba minęła gdzieś po drodze
Przecież odwielulat wiadomo, że prostaków na wykopie jest dużo więcej niż ludzi normalnych


#!$%@?, tutaj na serio jest jak w lesie


@Dzonzi:

@Zgagulec: Gówno prawda, po prostu jak zawsze idioci krzyczą najwięcej i najgłośniej. To nie znaczy, że nie ma tu normalnych ludzi
@motorniczy: Ja myślę, że Biauek specjalnie celuje w taką polską, głupią grupę społeczną, bo uważa że ich się powinno #!$%@?ć i na nich zarabiać. Zobacz sobie jakieś zagraniczne platformy dyskusyjne. Są takie co celują w ludzi wykształconych i jest też wykop.
@Dzonzi: Masz rację, tylko że przy okazji Białek tworzy opiniotwórcze medium, gdzie radykalizacja jest nagradzana plusami. To się wydaje naiwne, ale to działa na młodych. Dokładnie jak mówisz z tymi platformami, wystarczy porównać poziom wykopu do reddita. Przepaść. A USA też się "trumpizują". To jest rak świata zachodu.
@Zgagulec: Masz jakiś problem ze zrozumieniem prostej rzeczy, że jak podchodzisz do osoby potencjalnie niebezpiecznej, to podejmujesz ryzyko, że zrobi Ci krzywdę? Czy to będzie oplucie, słowna obraza, czy wydłubanie oczu - tego nie wiesz, nie możesz przewidzieć, ale każdy zdrowy na umyśle człowiek od osób potencjalnie niebezpiecznych po prostu (w miarę możliwości) izoluje się. Dlaczego? No właśnie - bo nie wie jakie niebezpieczeństwo może go spotkać.

Ale jak wolisz grać
Jesteśmy jednym z najmniej empatycznych krajów na świecie. No ale za to mamy największego Jezusa na świecie.


@motorniczy: @Dzonzi: Wiecie ile w życiu zrobiłem dla innych ludzi? I ile wciąż robię? Ile straciłem tylko dlatego, żeby zachować się ,,jak człowiek'', a nie jak jakiś cham? Wiecie ile zasad ,,ku dobru ogólnemu'' kieruje mym życiem?

I czy ta cała empatia ma mi wyłączyć myślenie i sprawić, że ryzykantów uznam za całkowicie